Mayıs 4, 2022

Analist Açıkladı: Bitcoin ve Ethereum İçin En Kötü Senaryo!

Popüler kripto analisti Nicholas Merten, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) fiyatı için yaşanabilecek “en kötü durum senaryosunu” ortaya koydu.

Merten, 516.000 YouTube abonesine Bitcoin fiyatının 10.000 dolara, hatta 20.000 dolara düşme olasılığının “tamamen olanaksız olduğunu” söyledi.

Kripto analisti, Bitcoin ve Ethereum’un toplam piyasa değerini gösteren bir tabloya dikkat çekti.

bitcoin Ethereum grafiği

Analist, lider kripto varlıklar olan Bitcoin ve Ethereum’un toplam piyasa değerinin hiçbir zaman önceki bir boğa piyasasının orta bölgesinden aşağısına geri dönmediğini belirtti. Merten’e göre, toplam piyasa değeri de önceki boğa piyasasının en yüksek seviyelerinin üzerinde kalmayı başardı.

“Daha önce olmadı. Sadece buradaki ayı piyasaları sırasında, tüm zamanların en yüksek seviyelerini belirledikten sonra da olmadı. Geçmişte bu daha önce olmadı ve yakın zamanda olacağını da düşünmüyorum, ancak burada fiyatların biraz daha düşmesini görebileceğimiz potansiyel bir aralık var.”

Bitcoin ve Ethereum’un toplam piyasa değeri, şu an yaklaşık 1.075 trilyon dolar seviyesinde bulunuyor. Merten, bu sayının %15’ten fazla bir düşüşle 850 milyar dolara gerileyebileceğini düşünüyor. Analiste göre bu öngörü, Bitcoin fiyatını 30.000 dolarlık düşük aralığa ve ETH’yi 2.000 doların ortasına yerleştiriyor.

Son olarak Merten, bu seviyelerin önde gelen kripto paralar için en kötü senaryolar olduğunun altını çizdi.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.