Analist: 14.000 Dolar’lık Bitcoin Fiyatıyla, Yeni Bir Döneme Gireceğiz

Bitcoin fiyatı, BTC’nin 13.350 dolar seviyesini kısa bir süre test edip reddedilmesinin ardından, 24 saatlik bazda %0.96 artarak 13.077,65 dolar’a yükseldi. Bunu, Bitcoin’in 12.850 dolara düştüğü ve şimdi yavaşça dengelediği bir satış izledi. Piyasa değeri 242 milyar dolara çıktı.

Kripto topluluğunun yakından tanıdığı Josh Rager, Twitter’da Bitcoin’in haftalık grafikte %13’lük bir kazançla kapandığını ve BTC’yi 12.920 dolar ile 2019’dan bu yana en yüksek seviyesine çıkardığını söyledi. Ek olarak, Bitcoin, fiyatın artmaya devam edeceğini düşünderen bir hareket yaptı ve birkaç gün 13.000 dolar seviyesinin üzerinde kapandı. Yine de bir düzeltme yaşanabilir, ancak bu pazar için sağlıklı bir hareket olacaktır.

Bunun yanında girişimci ve Bitcoin tüccarı “Qiao Wang” a göre, Bitcoin 14.000 dolar seviyesini geçtikten sonra piyasa yeni bir döneme girecek. Ona göre bu, volatiliteyi, adaptasyonu ve yatırımcıların doğasını önemli ölçüde değiştirecek tamamen yeni bir dinamiğin başlangıcı:

“BTC 14.000 dolar’ı kırdığında, volatilite, momentum, perakende katılım vb. açısından büyük olasılıkla farklı bir sistemde olacağız. Son birkaç ayda işe yarayan birçok şey artık çalışmayabilir ve bunun tersi de geçerli olabilir. 20 bin dolar bu sistemi tamamen yeni bir seviyeye taşıyacak.”

Toplulukta onun fikrine katılan başka uzmanlar olsa da, Bitcoin hala emekleme aşamasında, bu nedenle tahmininin doğru olup olmadığı önümüzdeki dönemlerde göreceğiz.

Önde gelen finansal medya şirketi Real Vision tarafından yapılan yeni bir anket, teknoloji endüstrisindeki birçok yatırımcının ve önemli isimlerin Kasım ayında Bitcoin’in en az %5 artmasını beklediğini ve bu da altının değerindeki artışı açıkça aştığını ortaya koyuyor. Aşağıdaki tablo, tüm katılımcıların beklentilerini özetler nitelikte. Bitcoin’ dair beklentiler yüksek.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.