Amerika Sahteciliği Önlemek İçin Blockchain’i Test Edicek

4 Aralık’ta yayınlanan bir habere göre, Amerika Birleşik Devletleri İç Güvenlik Bakanlığı (DHS), kimliklerde ve belgelerde sahteciliği önlemek için Blockchain tabanlı çözümler aramakta.

Yayınlanan bildiriye göre, DHS Bilim ve Teknoloji Müdürlüğü (S & T)’nin Silikon Vadisi İnovasyon Programı (SVIP) önderliğinde yayınlandı. Bu bildiri 200’den az çalışanı olan bir iş gücüne sahip şirketlere veya küçük işletmelere yöneliktir. Sertifikaların ve Lisansların Sahteciliğini Önleme, amaçlı ayrıntılı bir talepte bulundu.

Talepte, DHS’nin bir yada daha fazla program ya da bileşenin “yeterli görev ihtiyaçlarını” karşılayabilen, blockchain teknolojisiyle ve Distributed Ledger Technologies’in (DLT) birlikte çalışabilir uygulamaları ile üstünde durduğunu göstermektedir; Bunların arasında ABD Gümrük ve Sınır Koruması (CBP), ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri (USCIS) ve Ulaştırma Güvenliği İdaresi (TSA)’da bulunmaktadır.

& T, SVIP Yönetim Direktörü Anil John, açıklamasıyla resmi bir bildiri yayınladı:

“Seyahat, vatandaşlık, istihdam, göçmenlik statüsü ve tedarik zinciri güvenliği gibi çeşitli amaçlar için haklar, lisanslar ve sertifikalar verme ihtiyaçlarını içermekte. Blockchain ve [DLT] kullanımının fizibilitesini ve faydasını anlamak, hali hazırda kağıda dayalı olan kimlikler ve belgeler dijital ortama geçirerek sahteciliğin önlenmesi açısından kritik öneme sahip olduğunu vurguladı.”

 

Kaynak: Cointelegraph

 

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.