Amerika Sahteciliği Önlemek İçin Blockchain’i Test Edicek

0

4 Aralık’ta yayınlanan bir habere göre, Amerika Birleşik Devletleri İç Güvenlik Bakanlığı (DHS), kimliklerde ve belgelerde sahteciliği önlemek için Blockchain tabanlı çözümler aramakta.

Yayınlanan bildiriye göre, DHS Bilim ve Teknoloji Müdürlüğü (S & T)’nin Silikon Vadisi İnovasyon Programı (SVIP) önderliğinde yayınlandı. Bu bildiri 200’den az çalışanı olan bir iş gücüne sahip şirketlere veya küçük işletmelere yöneliktir. Sertifikaların ve Lisansların Sahteciliğini Önleme, amaçlı ayrıntılı bir talepte bulundu.

Talepte, DHS’nin bir yada daha fazla program ya da bileşenin “yeterli görev ihtiyaçlarını” karşılayabilen, blockchain teknolojisiyle ve Distributed Ledger Technologies’in (DLT) birlikte çalışabilir uygulamaları ile üstünde durduğunu göstermektedir; Bunların arasında ABD Gümrük ve Sınır Koruması (CBP), ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri (USCIS) ve Ulaştırma Güvenliği İdaresi (TSA)’da bulunmaktadır.

& T, SVIP Yönetim Direktörü Anil John, açıklamasıyla resmi bir bildiri yayınladı:

“Seyahat, vatandaşlık, istihdam, göçmenlik statüsü ve tedarik zinciri güvenliği gibi çeşitli amaçlar için haklar, lisanslar ve sertifikalar verme ihtiyaçlarını içermekte. Blockchain ve [DLT] kullanımının fizibilitesini ve faydasını anlamak, hali hazırda kağıda dayalı olan kimlikler ve belgeler dijital ortama geçirerek sahteciliğin önlenmesi açısından kritik öneme sahip olduğunu vurguladı.”

 

Kaynak: Cointelegraph

 

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın