Ocak 6, 2020

Amerika-İran Gerilimi Bitcoin’e Etki Eder Mi?

Bitcoin’in fiyatı son günlerde aşağıda 6.900 dolar desteği, yukarıda ise 7.500 dolar direnci arasında sıkışmış durumda. Uzun süredir bu hapishanede kalan Bitcoin’in bir kaçış planı var mı, gelin beraber görelim.

Bitcoin, 2019 Ekim ayının son günlerinde yakaladığı çıkış sonrası, düşüş trendine girdi ve aşağıda 6.300 dolara kadar indi. Daha sonra bir nebze toparlansa da, 7.500 dolar barajını aşamadı ve dar alana sıkıştı. Bu sıkışma, son bir aydır yatırımcıların tetikte kalmasını sağlıyor. Çünkü bir çok insana göre Bitcoin, pek yakında bir ‘patlama’ yaşayacak. Peki bu patlamanın yönü ne olacak?

Bir çok habere göre Bitcoin bir sene içinde 50.000 dolara çıkacakken, bazı haberlere göre Bitcoin yakın zamanda 4.000 dolar seviyelerine inecek. Ama görünen şey, Bitcoin’in 6.900 dolar desteğini kimseye vermediği ve 7.500 dolar direncini hala kıramadığı…

Dünya gündemi ise Bitcoin’in fiyatının aksine, bir hayli sıcak ve hareketli. Irak’ta karşı karşıya gelen Amerika ve İran, dünyada petrol ve altın fiyatlarının artması ve insanların güvenli limanlara kaçmasını sağladı. Bu Bitcoin için pek olumlu bir gelişme gibi gözükmese de, doğrudan etkileyen bir neden de değil. Bu da Bitcoin’in tepkisinin zayıflığından belli oluyor.

Bitcoin’in son günlerdeki fiyat hareketleri ve dünya gündemini toplayıp bir sonuca bağlayacak olursak; Bitcoin’in fiyatının kritik direnci geçmesi için bir katalizöre ihtiyacı olduğu sonucuna varıyoruz. Piyasaların sıcak gündemi, bu konuda Bitcoin’e yardımcı olabilir. Bitcoin’in 6.900 dolar desteğini kaybedip tekrar aşağıya yuvarlanması, şu an için zor gözükse de, dirençlerin geçilememesi bu ihtimali kolaylaştıracak bir etken.

Kritik Direnç Seviyeleri: 7.500, 7.800, 8.500
Kritik Destek Seviyeleri: 6.900,  6.300

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.