Amazon’dan Blockchain Adımı

Amazon, Reklamlar İçin Bir Blockchain Oluşturmak İstiyor

İnternet perakende devi Amazon, LinkedIn’de yayınlanan son ilanına göre, reklam verilerini blockchain’e koymak için bir yazılım mühendisi arıyor.

Online perakendeci, “The Blockchain Ledger’e odaklanan Advertising FinTech ekibi” nde çalışacak kıdemli bir yazılım mühendisi arıyor.

Amazon, başarılı bireyin şu anda Amazon’un reklamcılık sektörünün henüz keşfedilmemiş bir bölgesi olan mimari yönünü tanımlayacağını söylüyor.

“Bu, Amazon’un Blockchain teknolojisini kullanan reklamcılık sektörü için yeşil alanın teknoloji mimari yönünü tanımlamak için bir fırsat.”

Ne yazık ki, Amazon’un burada kullanacağı blockchain çeşitleri ve reklam verileriyle ne yapacakları hakkında daha fazla ayrıntı bulunmuyor.

Konuyla ilgili konuşan konuşan bir Amazon sözcüsü, şu anda paylaşacak daha fazla ayrıntılarının olmadığını söyledi.

Bununla birlikte, şirket yavaş ama istikrarlı bir şekilde kendini blockchain dünyasında bir alan oluşturmaya çalışıyor.

Geçtiğimiz Kasım ayında, merkezi olmayan teknolojiye yapılan birkaç küçük baskının ardından, Big A iki blockchain odaklı hizmet başlattı.

Şirket, reklam, finansal teknoloji ve blok zincirlemede tecrübeli adayları tercih ettiğini belirtti. Yine de, şirketin kesin planları belirsizliğini koruyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.