Amazon Kendi Kripto Parasını mı Çıkartıyor?

0

Amazon Neden Yakında Büyük Bankalara Katılmayacağını Söyledi?

Facebook bir kripto para birimi olan Libra’yı piyasaya sürmeyi planladığını duyururken, büyük finansal işletmelerle yeni bir büyük teknoloji harikası çağına giriyor gibiyiz.

Öyleyse, Amazon’dan bu cephede önemli bir hareket beklemeli miyiz? Belki de kendi dijital para birimi veya başka tür finansal ürünler sunarak büyük bankaları rekabete zorlayabilir?

Çok geçmeden, Amazon Pay Başkan Yardımcısı Patrick Gauthier, “Amazon’da, spekülatiflerle gerçekten ilgilenmiyoruz” dedi. Gauthier, “Her zaman çözme kapasitemizin tanımlanmış bir ihtiyacından başlıyoruz” diye ekledi. “Bir şey inşa edebileceğimiz gerçeği, yapmamız gerektiği anlamına gelmiyor” dedi.

Finansal dünyada uğraşmaya gelince, mega-perakendeci ortaklık yoluna gitmeyi tercih ediyor. Gauthier, “Amazon çok pragmatik bir şirket” dedi. Şirketin kendisine sorduğu kilit sorular, “Ne inşa etmeliyiz, kimle ortak olacağız” dedi.

Örnek olarak, Gauthier, şirketin CEO’su Margaret Keane’nin de panelde yer aldığı Synchrony ile yakın zamanda başlattığı bir ortaklığa işaret etti. “Amazon Prime Store Card Credit Builder” olarak adlandırılan yeni kart, müşterilerin kötü kredi kullanması veya hiç kredi almaması için, kartın toplam kredi limitini belirlemek için kullanılan, iade edilebilir bir güvenlik depozitosu koymalarını sağlar. Ayrıca, ürünü kullanırken, alışveriş yapanlar kredi oluşturma ve puanlarını geliştirme yeteneğine sahiptir.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın