Haziran 13, 2022

Altın Savunucusu Peter Schiff: “Bitcoin için Daha Kötüsü Yolda!”

Kripto piyasalarında yaşanan son düşüşün ardından konuşan altın yanlısı ve kripto karşıtısı Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff, kripto para yatırımı yapanları bir kez daha uyardı. CEO’ya göre Bitcoin ve Ethereum başta olmak üzere kripto paraların tamamı bir kez daha büyük bir değer kaybedecek.

Kripto para piyasalarında yaşanan son satışların ardından CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin 30.000 dolarlık seviyeden 25.000 dolara kadar düştü. Yaşanan son düşüşlerin ardından fiyat grafiğinde Mayıs ayından bu yana süren konsolidasyon bozulmuş oldu.

Yaşanan düşüşlere en olarak daha kötü durum senaryosu paylaşan Peter Schiff, Bitcoin fiyatının 20.000 dolar, Ethereum fiyatının da 1000 dolar olacağı bir tahmin paylaştı. Eğer bu senaryo gerçekleşirse kripto piyasası toplam değeri ise 800 milyar dolar civarına gerileyecek.

Yaşanan bu düşüşlerin arkasındaki en önemli neden ise ‘enflasyon’ olarak gösteriliyor olsa da birçok farklı olayın bileşiminden kaynaklandığı söylenebilir. Bu olayların en dikkat çekeni ise Mayıs ayında Terra ekosisteminin çöküşü oldu. Bu çöküşün hemen ardından açıklanan yüksek enflasyon olayları ise işleri daha kötü hale getirdi.

Enflasyon, Bitcoin ve Diğer Kripto Varlıkları Tehdit Ediyor

Bitcoin dokuz hafta oldukça kötü bir performans gösterdikten sonra bu ayın başında nihayet ‘yeşil ışık’ yakmayı başarmıştı ancak yaşanan son düşüşlerden sonra bu olumlu sinyali tamamen yok etti.

Ethereum ise daha kötü bir senaryoyla karşı karşıya kaldı. Yaşanan gelişmelere ek olarak stETH cephesinde yaşanan gelişmeler işleri daha kötü hale getirdi. ETH şu anda 24 saatlik 22.8 milyar dolarlık işlem hacmiyle 1.515 dolardan işlem görüyor. Eğer istikrar sağlanamazsa ve daha da düşerse, piyasa büyük tasfiyelere tanık olabilir.

[irp posts=”57031″ name=”Dikkat, Bu Ethereum 2.0 Token’ı Sonraki TerraUSD Olabilir!”]

24 saatlik Ethereum işlem hacmi, spekülatörlerin satış yaptığını ve uzun vadeli sahiplerinin ayı piyasasında biriktiğini belirtecek şekilde bir artış kaydetmişti. Analistlere göre ayı piyasası gücünü hala koruyor. Bu nedenle, bu piyasa koşullarına yatırım yapmadan önce dikkatli olmakta fayda var.

Güncel fiyat hareketlerini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Watcher.guru


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.