Altın Destekli Kripto Para, İnceleme Altında

0

Son on yılda kripto para borsası giderek genişledi. Hali hazırda binlerce koin var ve her geçen gün sayıları artıyor. Koinlerin önemli bir dezavantajı değer ile desteklenmemeleri oldu. Bu, bizim para algımızı değiştirdi. Ama 2012 yılında bir Alman şirketi bu konuya farklı açıdan baktı ve sonucunda ilk altın destekli kripto parayı tanıttı. Bu Karatbars tokeniydi. Bugünlerde potansiyeli çok yüksek görülen bu tokende, yaşanan gelişmeler dikkat çekiyor.

Karatbars tokeni 2012 yılında, yaklaşık 100 milyon dolardan fazla toplayarak yola çıkmıştı. Bu yolda devam ediş onun için bir hayli zor oldu. Çünkü şirket 2014 yılında, ilk borsaya açıldığında düzenleyici şirketler tarafından bir takım engeller ile karşılaştı. Düzenleyici şirketler KaratGold yatırımcılarının temkinli olması gerektiğini vurguladı.

Şirket bugün de bir takım düzenleyicilerin kıskacında. Miami’de bir kripto para bankası ile ilişkisi olan Karatbars tokeni, Florida’da bulunan Finansal Düzenleme Ofisinin takibine girdi.

Piyasaya büyük potansiyel ile girmiş olan Karatbars kendini maalesef, düzenleyicilerin elinden kurtarabilmiş değil. Bunun nedeni ise potansiyeli mi yoksa yanlış politikaları mi bilinmez. Ama Karatbars bunların yanında şu anda 30 farklı borsada bulunuyor.

McAfee, Karatbars hakkında şöyle konuştu:

Standart değerler ile desteklenen kripto paralar, kripto hareketinin temelini oluşturacak. Buna inancım tam.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın