Altcoin’lerin Düşüşüyle, Kripto Piyasası 8 Milyar Dolar Kaybetti!

Kripto para piyasası dünden bu yana çoğu altcoin geri çekildiği için 8 milyar dolar kaybetti. Bitcoin nispeten daha sakin ve 11.000 doların hemen altında işlem görüyor.

BTC 10.750 Dolardan Geri Döndü

11.000 doların üzerinde iki ardışık redden sonra, Bitcoin dün bir düzeltmeye yöneldi. Önde gelen kripto para birimi, gün içi en düşük seviyesi olan yaklaşık 10.750 dolara (Binance’de) düştü. Ancak, fiyat düşüşü kısa sürdü ve boğalar varlığı tekrar yukarı çekti.

Bu yazı yazılırken, Bitcoin son birkaç günün tanıdık bir zemininde işlem görüyor, yaklaşık 10.950 dolar. BTC’nin başka bir düzeltme başlatması durumunda, ilk destek seviyesi 10.800 dolar, ardından 2020 yılının Şubat ayındaki en yüksek seviyesi 10.500 dolar ve 10.400 dolar. Alternatif olarak, Bitcoin 11.000 dolarlık direnci geri alırsa, bir sonrakine 11.100 dolar ve 11.250 dolardan meydan okuyabilir.

Bitcoin’in bu ciddi volatilite eksikliği, diğer finans piyasalarındaki gelişmelere benziyor. Örneğin altın, ons başına 1.950 dolardan açıldı ve birkaç küçük dalgalanmanın ardından aynı seviyeye geri döndü. Wall Street’in en önde gelen endekslerinin vadeli işlem sözleşmeleri de nispeten sabit kaldı.

Altcoin Piyasasında Düşüş

Ethereum, son 24 saatte yaklaşık %2 değer kaybetti. İkinci en büyük kripto para birimi dün yaklaşık 380 dolardan işlem görüyordu ancak 373 dolara düştü.

İlk ondan Ripple, Bitcoin Cash ve Litecoin her biri yaklaşık %1.5 oranında düştü. BCH 5. sırada yer alırken Polkadot %6 fiyat düşüşüyle ​​geride kaldı. Birkaç hafta öncesine kadar 5. sırada yer alan Chainlink düşüşü de devam ediyor. LINK yaklaşık %7 oranında değer kaybetti ve şu anda 10 doların altında işlem görüyor.

Son birkaç ayda değeri 30 doların üzerine çıktıktan sonra, Binance Coin de son zamanlarda düşüş eğilimi gösteriyor. BNB şu an yaklaşık 26 dolara kadar geriledi. Veri analitiği şirketi Santiment, son birkaç gün içinde BNB günlük aktif adres sayısının düştüğünü ve bu sebeple de fiyatların daha da düşebileceğini söyledi.

Birkaç düşük hacimli altcoin daha önemli kayıplar gösteriyor. Bunu %22’lik düşüşle Celo, Kusama (- %11.5), Flexacoin (- %11), Elrond (- %10.5), Algorand (- %10) ve Aave (- %9.5) izliyor.

Orchid, Binance’in listelemesinden sonra, 24 saatin en etkileyici kazanç sağlayıcısı oldu. OXT %25 artışla 0.35 dolara yükseldi. DigiByte (%11), Celsius (%6) ve Loopring (%5.5) de artış gösterenler arasında. Yeşil olarak işlem gören bu birkaç kripto paraya rağmen, piyasa değeri dünün zirvesi olan 355 milyar dolardan 347 milyar dolara düştü.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.