Altcoin’lerde Hareketlilik Devam Ederken, Bitcoin Daha Sakin! İşte Piyasada Son Durum

Chainlink, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 20 dolardan sonra yükselmeye devam ediyor. BTC fiyatı sabit kalırken ve piyasa hakimiyeti %58,7’ye düştü.

11.750 dolaran yaklaşık 12.000 dolara kadar bazı küçük dalgalanmalardan sonra, Bitcoin volatilite seviyesini düşürdü ve 11.900 dolar civarında işlem görüyor. BTC 12 bin doları fethetmeye hazırlanıyor mu? Göreceğiz.

Aynı zamanda çoğu altcoin, EOS, Yearn Finance (YFI), Kava’dan bazı büyük kazançlar ve Chainlink’in yeni ATH’si ile tekrar volatil olmaya devam ediyor.

Chainlink’den (LINK) Yeni ATH

Altcoin piyasası uzun zamandır hareketli ve son 24 saat aynı şekilde geçti. Chainlink’in görülmemiş yükselişi de dikkat çekmeye devam ediyor. Chainlink, Temmuz ayının başlarında 6 doların üzerine çıktıktan sonra bir bir tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

LINK, yalnızca birkaç saat önce 19.75 dolarlık yeni bir ATH (Binance’de) belirledi. Bu son fiyat gelişmeleriyle, LINK’in de 20 doları aşmasının sadece bir zaman meselesi olduğunu düşünmemize neden oldu.

Diğer yandan Çin blockchain protokolü EOS‘un kendi dijital varlığı %12 arttı ve 4 dolara yaklaştı ki bu, EOS’un Mart ayı başından bu yana belirlediği en yüksek seviye.

Tron ayrıca %6’nın üzerinde bir artış gösterdi. Bu sayede, DeFi alanında kitlesel olarak benimsenmeyi artırmak için Waves ile yaptığı ortaklığın ardından son fiyat artışını ikiye katladı.

Bununla birlikte, en etkileyici kazançlar, düşük hacimli altcoinler arasında ve özellikle DeFi ile ilgili altcoinlerde belirgin. Reserve Rights %40, Kava %24 ve Yearn Finance (YFI) %22 arttı. Status (%13), Ren (%12) ve Band Protocol (%10) da çift haneli artış gösterenler arasında yer alıyor.

Buna karşılık, Swipe (- %8,6), 0x (- %7,5), THORChain (- %6,5) ve Kyber Network (- %5,5) en önemli kaybedenlerden.

Bitcoin Sakin Kalıyor

Altcoin’lerde volatilite devam ederken, Bitcoin birkaç keskin hamle dışında büyük oranda sakin kaldı. Önde gelen kripto para birimi, birkaç dakika içinde günlük en düşük seviyesi olan 11.750 dolardan 11.950 dolara yükseldi. Daha sonra 12.000 doları geçmek için başka bir girişimde bulundu, ancak bu yazı yazılırken başarılı olamadı.

Bu yazının yazıldığı sırada, Bitcoin 11.800 dolar – 11.900 dolar arasında işlem görüyor. Hala 2020’nin en yüksek seviyesi olan 12.100 dolara oldukça yakın. Buna karşın, başka bir reddedilme gelirse ve varlık aşağı yönelirse, destek olarak 11.400 dolar, 11.000 dolar ve 11.000 dolara güvenebilir.

Bitcoin, son 24 saat içinde önemli bir değer kazanmadığı için, bazı altcoinler artarken, BTC’nin piyasa üzerindeki hakimiyeti %58,7’ye düştü.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.