Altcoin’lerde Değişim Başladı: Bu 5 Altcoin Güç Gösteriyor!

0
Altcoin'lerde Değişim Başladı: Bu 5 Altcoin Güç Gösteriyor!

Kripto topluluğu tarafından yakından takip edilen bir kripto analisti, Bitcoin (BTC) dibe ulaşmaya çalışırken bu beş büyük altcoin’in güç belirtileri göstermeye başladığını söylüyor.

Nicholas Merten, 516.000 YouTube abonesine, altcoin piyasalarında bir değişimin başladığını ve Bitcoin’in dibe vurma sürecinde olduğunu söyledi:

“Bitcoin için gerçekleşen panik satışı döneminde bir tür kapitülasyon aşamasına giriyoruz, yani ortalama dolar maliyeti bölgesindeyiz. BTC fiyatında hala birkaç bin dolar düşebiliriz, ancak burada tüm zamanların en yüksek seviyelerinden tipik olarak %70 veya daha düşük bir aralıktayız ve makro ortamı göz önünde bulundurursak, tüm bu faktörleri göz önünde bulundurursak muhtemelen burada yatay bir kapitülasyona giriyoruz.”

Koinfinans.com olarak belirttiğimiz gibi, bazı büyük altcoin’leri de yakından inceleyen Merten, XRP‘nin, devam eden yasal savaşa rağmen Bitcoin paritesinde (XRP/BTC) yükseliş ivmesi kazanmaya başladığı gerçeğinin altını çiziyor.

“Burada, kendisini esasen 2020 yılının Haziran ayından bu yana sürekli olarak buralarda değişen bir seviyeye geri getiren XRP var, bu yüzden bu seviyede 2020 yılının Haziran ayından beri Bitcoin’in performansıyla gerçekten denk ilerliyor. ”

Bitcoin grafiği

Merten, dünyanın en büyük borsası olan Binance’in yerel kripto para birimi olan Binance Coin’in (BNB) de BTC’ye (BNB/BTC) karşı güç gösterdiğini söylüyor.

“Bitcoin paritesine karşı burada artan bir destek hattında kalmaya devam eden BNB’yi görüyoruz. Temel olarak, Mayıs 2021’deki veya Aralık 2021’deki en yüksek seviyelerinden sadece birkaç puan uzakta, bu yüzden burada Bitcoin’e karşı çok da bağımlı görünmüyor.”

BNB analiz grafiği

Merten, popüler Ethereum (ETH) rakibi ve akıllı sözleşme platformu Solana’nın (SOL) da son birkaç haftadır Bitcoin’e (SOL/BTC) karşı yükselişte olduğunu iddia ediyor.

“Burada Solana hakkında çok fazla konuşmuyoruz ama onun hakkını vermeliyim. Buradaki en düşüklerden buradaki göreceli yükseklere kabaca yüzde 76, kayıt sırasında ise yüzde 72 arttı.”

Solana Bitcoin grafiği

Analist ayrıca, varlığın bu yılki çalkantılı yolculuğuna rağmen Avalanche (AVAX) fiyatında da Bitcoin’e (AVAX/BTC) göre bir artış olduğunu gözlemliyor.

“Burada acımasız bir panik satışı yaşayan Avalanche’ı görüyoruz, buradaki en yüksek seviyelere göre yaklaşık yüzde 80 düştü, Bitcoin karşısında yüzde 50 civarında en düşük seviyelerden gelen fiyatta büyük bir toparlanma gördük. Burada gerçekten görülmesi gereken heyecan verici şeyler var.”

Avax bitcoin grafiği

Son olarak analist, altcoin’in Bitcoin’e (UNI/BTC) karşı son zamanlarda elde ettiği büyük kazanımlarına dikkat çekerek merkezi olmayan borsa Uniswap’dan (UNI) da bahsediyor

“Daha önce de bahsettiğimiz DeFi [merkezi olmayan finans] altcoin’lerinden biri de dikkat çekiyor. UNI, bu senaryoda, burada yüzde 87’nin üzerinde gerçekten mükemmel bir double bottom (çift dip) toparlanma kaydetti. Bugün erken saatlerde neredeyse yüzde 94’e doğru yükseldi…

Fırsatınız varken bu rahatlama rallilerinden yararlanın millet.”

UNI Bitcoin grafiği

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın