Altcoin’ler İçin Boğa Koşusu Başladı Mı? İşte Altcoin Sezonuna Giden Yol!

Bitcoin fiyatı 34.000 dolar seviyesindeki sakinliğini korurken, altcoin’lerden birkaçı yeni zirvelere ulaştı. Değer kazanan altcoin’ler, Bitcoin’in piyasa üzerindeki hakimiyetini azalttı. BTC’nin piyasa hacmini diğer tüm kripto paralarla karşılaştıran ölçüm, %63’ün altına düştü. Bunun birkaç hafta içinde %7’lik bir düşüş olduğunu belirtmekte fayda var.

Önde gelen kripto para birimi 34.000 dolar’ın üzerine çıkmakta zorlandığı için çoğu altcoin BTC’den daha iyi performans gösterdi. Hal böyle olunca can alıcı soru yeniden gündeme geldi: Altcoin sezonu başladı mı?

Altcoin sezonunun başladığına dair çeşitli görüşler var. Bunlar arasında en dikkat çekeni ise Twitter’da Secrets of Crypto ismiyle tanınan piyassa analisti. Popüler yatırımcı ve kripto savunucusuna göre, piyasa şu anda bir altcoin sezonunun 2. aşamasında.

“Şimdi altcoin sezonuna Giden Yol Haritasının 2. Aşamasındayız. Ethereum bir aydır Bitcoin’den daha iyi performans gösteriyor ve parabolik hale gelmeye başlıyor.”

Trader’ın paylaştığı “Alt Sezona Giden Yol” isimli yukarıdaki grafik, kripto piyasasındaki kripto döngüleri sırasında olağan para akışını açıkça ortaya koyuyor. Görüldüğü üzere aşama 1, Bitcoin’e ve muhtemelen Ethereum’a giden bir para akışının olduğu zaman. İkinci aşama ise Ethereum’un BTC’den daha iyi performans göstermeye başladığı zaman. Analiste göre şu anda bu aşamadayız. Kırmızı olan son aşama ise, daha küçük altcoin’lere akan para miktarını gösterir. Bu, Altcoin Sezonu olarak adlandırılan durumdur. Burada orta ve düşük hacimli kripto paralar önemli kazanımlar görmeye başlar; bazı kazançlar %50, bazıları %70, hatta bazıları %100 olarak ortaya çıkar.

Birçok altcoin’in iyi performans sergilemesi altcoin sezonu görüşünü yeniden gündeme getirmiş olsa da, beklenildiği gibi altcoin’ler dikkat çeken performanslarını devam ettirebilecek mi, hep birlikte göreceğiz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.