Altcoin’ler Etkileyici Kazançlar Elde Etti! Peki Bitcoin? İşte Piyasada Son Durum

Ethereum nihayet 400 dolarlık fiyat seviyesinin üstesinden gelirken, Chainlink tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bitcoin 11.750 dolara yükseliyor ancak hakimiyeti düşmeye devam ediyor.

Bitcoin’in piyasa üzerindeki hakimiyeti, BTC fiyatı 11.750 dolara çıkmasına rağmen zarar görmeye devam ediyor. Bunun başlıca nedeni, önemli fiyat artışından sonra nihayet 400 doların üzerine çıkan Ethereum da dahil olmak üzere çok sayıda etkileyici kazanç elde eden altcoinler.

Altcoin’lerde Son Durum

Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi, son 24 saatin en etkileyici kazancını elde edenler arasında. Ethereum dün 380 doların altına düştü, ancak boğalar kontrolü ele aldı ve 400 dolarlık psikolojik engeli aştı. Günlük düşük seviyeden %13’lük bir artıştan sonra, ETH yaklaşık 425 dolara geri dönmeden önce yıllık en yüksek seviyesi olan 430 dolara ulaştı.

Dijital varlık analitik şirketi Santiment’e göre, ilginç bir şekilde, Ethereum birkaç kısa vadeli temel endişeye meydan okudu. Dün, Ethereum ağındaki ücretler tüm zamanların en yüksek seviyesine fırladı ve aktif ETH adresleri 2 ayın en düşük seviyesine düştü. Şirket, hem tipik düşüş sinyalleri olduğunu hem de Ethereum’un güçlü bir şekilde artış gösterdiğini vurguladı.

Ripple (%4,5), Bitcoin Cash (%3), BitcoinSV (%3,3) ve Litecoin (%4) dahil olmak üzere çoğu büyük hacimli altcoin de yeşil renkte. Neredeyse beklenildiği gibi, Chainlink %5,3 arttı ve dün, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 18,5 dolara ulaştı (Binance’de).

Tron, DeFi sektöründe kitlesel kabulü desteklemek için Waves ile ortaklık kurdu. Sonuç olarak, hem kendi kripto para birimleri (TRX) hem de (WAVES) sırasıyla %15 ve %40 arttı. Diğer çift haneli kazanç sağlayanlar arasında Reserve Rights (%26), Algorand (%23), Serum (%22), Loopring (%17), Hyperion (%16), Lisk (%15), Ravencoin (%15), Flexacoin (%14) ve Quant (%13) yer alıyor.

Buna karşılık, Ampleforth değerinin yaklaşık %13’ünü kaybetti, diğer düşüş yaşayanlar; Aragon (%12) ve Synthetix Network (%10).

Bitcoin 11.800 Dolar’ı Test Etti Ancak Hakimiyet Düştü

Önde gelen kripto para birimi dün 11.300 dolara düştü, ancak piyasanın çoğuna benzer şekilde, o zamandan beri değerini yaklaşık 11.750 dolara yükseltti. BTC’nin %3,5’lik artışının, en popüler iki değerli metal olan altın ve gümüşün artışını izlediğini belirtmek gerekir. Bu nedenle, iki varlık sınıfı oldukça aynı şekilde performans göstermeye devam ediyor.

Bitcoin 12.000 dolar seviyesiyle tekrar karşılaşacaksa, 11.750 dolarlık direncin kararlı bir şekilde üstesinden gelmek zorunda; aksi takdirde, 11.400 dolar, 11.050 dolar ve 10.950 dolar destek seviyelerine geri dönme riski var.

Dünden beri değerini yükseltmesine rağmen, BTC piyasa hakimiyeti konusunda aynı şeyi yapamadı. Metrik yüzdesi düşmeye devam ediyor ve şu anda %59’un altında.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.