Altcoin’den Büyük Proje: Dünyanın İlk Ulusal Token’ı Geliyor!

Tron blockchain kurucusu Justin Sun, önemli bir duyuru yaptı. Sun, Huobi Global’in Tron DAO ve DMC Labs ortalığında dünyanın ilk ulusal token’ı olan Dominika Coin ‘in (DMC) piyasaya sürdüğünü duyurdu.

DMC token veya Dominica Coin, ulusal bir hükümet tarafından yayınlandı. Bu özelliğiyle Dominika Topluluğu’nun ilk ulusal token’ı olacak.

Huobi tarafından yapılan token ayı zamanda metaverse için de önemli olacak. DMC, zamanı gelince Tron ağında bir merkezi olmayan tanımlayıcı (DID) sağlayacak. Ulusal anlamda bu da bir ilki temsil ediyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Huobi, KYC doğrulaması için de Dominika DID’sini destekleyeceğini duyurdu. DMC’nin Huobi Prime etkinliği ile satışı sunulması bekleniyor.

TRON, Dominika Ulusal Token’ını Destekleyecek.

Dominika DID’nin yanı sıra DMC token’ın ihracı başlangıçta Tron Ağı üzerinden gerçekleşecek. Ethereum, BSC ve BitTorrent zincir protokolü aracılığıyla eklenecek diğer halka açık zincirlerle çapraz zincir etkileşime açık olacak.

Nitekim DMC, Tron ağına dayandığı için TRC-20 standartında olacak. ERC-20 ve BEP-20 standartlarını da zamanla içerecek.

“DMC ve Dominica DID için vizyonumuz, kullanıcıların gelecekteki Metaverse dünyasına erişmeleri için önemli bir sertifika olarak hizmet etmeleridir.”

Huobi kullanıcılarına DMC token airdrop’u mümkün olacak. Bunun için DID uygulamasının etkinleştirilmesini beklemeleri gerekecek.

DMC sahipleri ayrıca ada devletinde çok sayıda avantaja sahip olacak. Diğer şeylerin yanı sıra, yatırım programı ile vatandaşlık kapsamında Dominika Topluluğu’ndan pasaport alma olanağına sahip olacaklar.

Buna ek olarak DID, yerel yasa ve yönetmeliklere uygun olarak banka veya finans hesabı açmak, kredi başvurusunda bulunmak, KYC doğrulaması ve işletme kaydı için kullanılabilecek.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Bitcoinist


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.