“Altcoin Satın Almak İçin Bitcoin Satmak Çok Riskli!”

Son haftalarda birçok Bitcoin yatırımcısı tarafından altcoin biriktirme yönünde güçlü bir hareket yaşandı. Bu yatırımların çoğunun temelinde, Cardano, Dogecoin veya başka popüler altcoinlerle ticaret yaparak potansiyel olarak daha fazla BTC kazanılabileceği düşüncesi vardır.

Ünlü analist “PlanB” bunu doğruladı. 10 Temmuz’da önde gelen Bitcoin yatırımcısı yaptığı bir anketten bahsetti. Anket üzerinde elde ettiği verilere göre PlanB, “Bitcoin’lerini satarak ya da takas ederek altcoin satın alanların asıl hedeflerinin daha fazla Bitcoin satın almak olduğunu” ileri sürdü.

Bazı yatırımcılar için bu işe yarayan bir stratejidir. Bitcoin’in performansını son haftalardaki en iyi performans gösteren altcoin’lere karşı nasıl değiştiğini aşağıdaki tablodan görebilirsiniz.

Ancak önde gelen bir fon yöneticisi bu stratejinin tehlikeli ve “riskli” olabileceğini düşünüyor. Morgan Creek Digital’in ortağı Jason Williams, altcoin satın almak için Bitcoin satmanın tehlikeli bir oyun olabileceğini söylüyor:

“İnsanlar altcoinleri ve geleneksel paraları satın almak için BTC satıyorlar. Bence bu çok riskli. Eminim, gerçek dürüst tarihsel analiz yapılsaydı, elde tutmanın üstün bir strateji olduğu ortaya çıkardı. Tıpkı tek hisse senedi seçicilerinin bir endeks kullananlar üzerinde kaybedenler olması gibi. BENİM NACİZANE FİKRİME GÖRE.”

Bunun yanında bazı analistler, altcoinlerdeki rallinin yakında sona erebileceğine dair bir inanca sahip. Jason Williams’ın düşüncesi de, Bitcoin’i satmak yerine tutmanın; BTC’de veya altcoinlerde kısa süreli değişimleri yakalamaya çalışmaktan daha iyi olduğuna dair uzun süredir devam eden inanca dayanıyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 1 )

Sizde yorumunuzu ekleyin, görüş bildirin.

  • Bulent Bas

    Sacmalamis. 1 ay once bitcoinlerimi satip ada aldim su an aldigim adalari satsam 2 misli bitcoin alabilicak durumdayim alcoin rallisi sona erdiginde hedefim yapacagim karla 4 misli BTC alabilmek.

    Cevap Yazın
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.