Altcoin için Korkutan Senaryo: Büyük Çöküş Kapıda

Cardano, fiyatı önemli bir desteğin altına iten ve düşüş eğilimi gösteren bir piyasa yapısı kırılmasını tetikleyerek alıcı tarafındaki eksikliği açık bir şekilde gösteriyor. Bu gelişmenin toparlanması için küçük bir aralık olsa da, bu aralığın iyi değerlendirilmemesi büyük bir çöküşe neden olabilir.

Cardano fiyatı, 10 Mayıs’tan bu yana üretilen dört düşük dip ve üç eşit dip birleştirilerek elde edilen bir azalan üçgen gösterdi.

Ortaya çıkan bu teknik kurulum, ilk yüksek ve düşük salınım arasındaki mesafenin 0,4 dolarlık kırılma noktasına eklenmesiyle belirlenen, 0,241 dolara doğru %40’lık bir düşüş gösterdi ve yatırımcıları korkuttu. ADA, 10 Ekim tarihinde bu seviyenin altına yakın bir günlük mum çubuğu üreterek düşüş eğilimini doğruladı ve azalan üçgenin kırılma sinyalini vererek işleri daha da kızıştırdı.

ADA fiyatı, 0,4 dolarlık yatay desteğin üzerine çıkmayı başaramazlar, işler çok daha kötüye gitmeye devam edecek. Bu nedenle, yatırımcıların 11 Ekim’de kapanan günlük mum çubuğunu yakından takip etmesi kritik.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Bitcoin fiyatı da ADA ayılarının hedeflerine daha hızlı ulaşmasına yardımcı olabilecek başka bir düşüş için hazır görünüyor. İlgilenen yatırımcılar, 0,4 dolarlık yeniden testte kısa pozisyonlar açabilir ve günlük mum kapanışı yoluyla bir onay bekleyebilirler.

Cardano

Öte yandan, alıcılar bu noktada devreye girer ve bu seviyenin üzerinde günlük bir mum çubuğu üreterek 0,4 dolarlık engelin üzerinde küçük bir toparlanmayı tetiklerse, bu boğaların yeniden canlanması olasılıklar dahilinde.

Bu gelişme, Cardano fiyatını 0,482 doların üzerinde daha yüksek bir değer üretmeye zorlarsa, ADA için düşüş tezini geçersiz olacaktır ve potansiyel olarak rallinin 0,504d olara doğru uzamasının anahtarı olacaktır.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : FX Street


Haber Yorumları ( 2 )

Sizde yorumunuzu ekleyin, görüş bildirin.

  • Merkel

    Düşüş nereye kadar gidecek dip dip dibe dibe vurdu derken dip dip dibe doğru devam

    Cevap Yazın
  • Merkel

    Tek sorumlusu Charles Holkinson çok konuşuyor icraat yok boş boş konuşma icraat yap... milletin parasını kurtar sana güvenenleri hüsran a uğratma by Holkinson

    Cevap Yazın
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.