Almanya’dan Dev Blockchain Adımı

0

Almanya: CDU ve CSU Birliği, Blockchain’i Kamu Hizmetlerine Entegre Ediyor

CDU (Almanya Hristiyan Demokrat Birlik) ve CSU (Hristiyan Sosyal Birlik) Birliği, Almanya’daki iki siyasi partinin birliğini temsil ediyor.

Geçtiğimiz gün erken saatlerde yayınlanan ilk duyuruda, birlik, idari hizmetler, elektronik sağlık kayıtları, belge koruması ve tescil gibi kamu hizmetleri için blockchain teknolojisini kullanmak istediğini açıkladı.

Spesifik olarak, CDU ve CSU Birliği, alternatif bir ticari sicile bağlı olması gereken yeni bir şirket şekli oluşturulmasını önerdi.

Ancak Birliğin planları, Blockchain yönetim hizmetlerinin çok ötesine geçiyor. CDU ve CSU parlamenter grubu ve milletvekili grup lider yardımcısı Nadine Schön’ün blockchain uzmanları da devlet kripto para biriminin gelişmesini destekliyor.

Avrupa Merkez Bankası (ECB), “bireysel parti açıklamaları hakkında yorum yapmadığını” iddia ederek yorum yapmaktan kaçındı. Ancak bir sözcü Dow Jones News’e dijital merkez bankası para birimlerinin ECB için bir seçenek olmadığını söyledi.

CDU ve CSU parlamenter grubunun yeni pozisyonlarının en azından kısmen Federal Hükümet’in bu yıl başlaması planlanan blockchain stratejisine yansıtılması muhtemel. Daha önce, Birlik partileri kripto para konusunda FDP’den daha sınırlı bir tutum sergilemişti. CDU ve CSU tarafından Nisan ayında yayınlanan bir makalede, blockchain alanında yasal değişiklikler ve yenilik yanlısı bir yaklaşım öngörülmüştü.

Farklı birden fazla ülkede blockchain teknolojisinin kullanımı test ediliyor ama henüz hiçbir devlet kurumu tarafından resmi bir adım atılmadı. Almanya bunu başaran ilk ülke olabilecek mi ilerleyen günlerde göreceğiz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın