Almanya’dan Dev Blockchain Adımı

Almanya: CDU ve CSU Birliği, Blockchain’i Kamu Hizmetlerine Entegre Ediyor

CDU (Almanya Hristiyan Demokrat Birlik) ve CSU (Hristiyan Sosyal Birlik) Birliği, Almanya’daki iki siyasi partinin birliğini temsil ediyor.

Geçtiğimiz gün erken saatlerde yayınlanan ilk duyuruda, birlik, idari hizmetler, elektronik sağlık kayıtları, belge koruması ve tescil gibi kamu hizmetleri için blockchain teknolojisini kullanmak istediğini açıkladı.

Spesifik olarak, CDU ve CSU Birliği, alternatif bir ticari sicile bağlı olması gereken yeni bir şirket şekli oluşturulmasını önerdi.

Ancak Birliğin planları, Blockchain yönetim hizmetlerinin çok ötesine geçiyor. CDU ve CSU parlamenter grubu ve milletvekili grup lider yardımcısı Nadine Schön’ün blockchain uzmanları da devlet kripto para biriminin gelişmesini destekliyor.

Avrupa Merkez Bankası (ECB), “bireysel parti açıklamaları hakkında yorum yapmadığını” iddia ederek yorum yapmaktan kaçındı. Ancak bir sözcü Dow Jones News’e dijital merkez bankası para birimlerinin ECB için bir seçenek olmadığını söyledi.

CDU ve CSU parlamenter grubunun yeni pozisyonlarının en azından kısmen Federal Hükümet’in bu yıl başlaması planlanan blockchain stratejisine yansıtılması muhtemel. Daha önce, Birlik partileri kripto para konusunda FDP’den daha sınırlı bir tutum sergilemişti. CDU ve CSU tarafından Nisan ayında yayınlanan bir makalede, blockchain alanında yasal değişiklikler ve yenilik yanlısı bir yaklaşım öngörülmüştü.

Farklı birden fazla ülkede blockchain teknolojisinin kullanımı test ediliyor ama henüz hiçbir devlet kurumu tarafından resmi bir adım atılmadı. Almanya bunu başaran ilk ülke olabilecek mi ilerleyen günlerde göreceğiz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.