Almanya Tüm Lisanssız Bitcoin ATM’lerini Kapatmaya Başladı

0
336

Almanya’daki kripto hizmet sağlayıcılarını düzenlemekten sorumlu en büyük mali düzenleyici olan Almanya Federal Mali Denetleme Kurumu (BaFin), lisanssız Bitcoin ATM’lerini aktif olarak kapatmaya başladı.

Tüm Lisanssız Bitcoin ATM’leri Kapatılacak

Alman mali düzenleyici BaFin, ülkedeki tüm lisanssız Bitcoin ATM’lerini kapatmaya başladı. Bu, Almanya’nın Ocak ayında yürürlüğe giren ve kripto hizmet sağlayıcılarının BaFin’den lisans almasını gerektiren yeni düzenlemesinin bir sonucu. BaFin sözcüsü yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Şu anda BaFin, lisanssız olarak kurulan ve çalıştırılan tüm Bitcoin ATM’leri kapatmak için harekete geçiyor […] ATM’ler kelimenin tam anlamıyla kapandığı için artık çalışmıyorlar.”

Düzenleyiciler tarafından, Almanya’da faaliyet gösteren bir dizi lisanssız Bitcoin ATM’si belirlendi. BaFin sözcüsü, “devam eden süreç nedeniyle” sayısını açıklamazken, en az bir şirketin (Shitcoins Club) Mart ayında tüm Bitcoin ATM faaliyetini durdurması için emir aldığı biliniyor.

Bir başka yerel Bitcoin ATM operatörü Coin Fellows, Temmuz ayının sonunda Almanya genelinde faaliyetlerini durdurdu. Almanya’daki diğer Bitcoin ATM operatörleri, BaFin’in gereksinimlerinin küçük işletmeler için çok katı olduğunu söyleyerek, bankalara ve büyük finans kurumları için daha uygun olduğunu iddia ettiler.

Son olarak, kripto para ATM izleme sitesi Coinatmradar’a göre, bitcoin ATM’lerin sayısı dünya çapında artış gösteriyor ve sayıları 9.000’e yaklaşıyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın