Alman Bankası’ndan Bitcoin 90 Bin Dolar Olacak İddiası

Alman bankası BayernLB Bitcoin (BTC) ile altının karşılaştırmasını yaptığı bir rapor yayınladı. Yayınladığı raporda Bitcoin’in 2020’de büyük bir sıçrayış ile 90 Bin Dolar olabileceğini söyledi.

Devlet destekli banka 1 Ekim’de yayınladığı raporunda yaklaşan Bitcoin yarılanmasının henüz fiyata yansımadığını öne sürdü.

Münih merkezli banka raporda, altının yüksek stok ve akım oranını ”bin yıl boyunca ve zorlu şekilde” oluştuğunu belirtti. Bununla birlikte Bitcoin de önümüzde yıl benzer bir stok ve akım oranına sahip olacağı iddiasında bulundu.

Paylaşılan raporun yazarı aynı zamanda Bayerische Landesbank kıdemli analisti Manuel Andersch şunları söyledi:

“Tarihsel olarak en yüksek stok ve akım oranına sahip ürünler para yerine kullanıldı çünkü en iyi değer aktarımı böyle yapılıyordu.”

Ardından raporun devamında Bitcoin’in geleceğine dair şunlara yer verildi:

“Bitcoin’in Mayıs 2020 stok ve akım oranı tek bir modelde dikkate alınırsa, 90 bin dolar civarında baş döndürücü bir fiyat ortaya çıkıyor. Bu durum bize gelecek seneki yarılanmanın şu anda 8 bin dolar civarında dolanan Bitcoin tarafından henüz fiyatlandırılmadığını gösteriyor.”

Rapor sadece bu bilgilerle de sınırlı değil. Söz konusu raporda Bitcoin ve kripto paralara yatırım yapmanın oldukça riskli bir durum olduğu da belirtildi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.