Alman Bankası’ndan Bitcoin 90 Bin Dolar Olacak İddiası

0

Alman bankası BayernLB Bitcoin (BTC) ile altının karşılaştırmasını yaptığı bir rapor yayınladı. Yayınladığı raporda Bitcoin’in 2020’de büyük bir sıçrayış ile 90 Bin Dolar olabileceğini söyledi.

Devlet destekli banka 1 Ekim’de yayınladığı raporunda yaklaşan Bitcoin yarılanmasının henüz fiyata yansımadığını öne sürdü.

Münih merkezli banka raporda, altının yüksek stok ve akım oranını ”bin yıl boyunca ve zorlu şekilde” oluştuğunu belirtti. Bununla birlikte Bitcoin de önümüzde yıl benzer bir stok ve akım oranına sahip olacağı iddiasında bulundu.

Paylaşılan raporun yazarı aynı zamanda Bayerische Landesbank kıdemli analisti Manuel Andersch şunları söyledi:

“Tarihsel olarak en yüksek stok ve akım oranına sahip ürünler para yerine kullanıldı çünkü en iyi değer aktarımı böyle yapılıyordu.”

Ardından raporun devamında Bitcoin’in geleceğine dair şunlara yer verildi:

“Bitcoin’in Mayıs 2020 stok ve akım oranı tek bir modelde dikkate alınırsa, 90 bin dolar civarında baş döndürücü bir fiyat ortaya çıkıyor. Bu durum bize gelecek seneki yarılanmanın şu anda 8 bin dolar civarında dolanan Bitcoin tarafından henüz fiyatlandırılmadığını gösteriyor.”

Rapor sadece bu bilgilerle de sınırlı değil. Söz konusu raporda Bitcoin ve kripto paralara yatırım yapmanın oldukça riskli bir durum olduğu da belirtildi.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın