Aktif Bitcoin Adres Sayısında Hareketlilik

0
445

Bitcoin 2020 yılını baz alarak konuşacak olursak, pekçok varlık sınıflarını geride bıraktı. Özellikle korona salgınının yarattığı çöküşü toplayan Bitcoin, oldukça iyi bir performans gösteriyor. Bu yatırımcılarında dikkatini çekmiş olacak ki, aktif Bitcoin cüzdanlarının sayısında artış yaşandı. Aktif adreslerin hesabında, Bitcoin gönderen veya alan Bitcoin adreslerinin sayısı baz alınıyor.

Kripto para piyasalarına ilişkin veriler sunan Coin Metrics’in açıkladığına göre, aktif Bitcoin adreslerinin 7 günlük ortalaması, Cuma günü itibariyle 954 bine ulaştı. Bu sayıya, en son 25 Ocak 2018 tarihinde ulaşılmıştı. Ayrıca o dönemde Bitcoin 11.700 dolardan işlem görüyordu. Dikkat çeken başka bir veride o dönem Bitcoin, alım satımında ortalama işlem ücreti 10.6 dolardı. Şu anda ise sadece 1.87 dolar.

Bu durumda Bitcoin’in yatırımcıların güvenini kazandığını söylemek yanlış olmaz. Bunun yanında Bitcoin fiyatı oldukça kısa süre içerisinde kayda değer bir yükseliş yaşadı. Kripto para sektörüne giren bu yeni yatırımcıların fiyat artışında aktif bir rol oynadığını söylemek yanlış olmaz.

Bir de büyük bir heyecan ile beklenen Halving etkinliği var. O kadar çok kişi bu konuyla ilgili yorumda bulundu ki, insanlar ister istemez beklentilerini yükseltti. Bu durum Bitcoin’in popülerliğinin yükselmesine de sebep oldu. Bu da aktif cüzdan sayısının artmasına sebep olmuş olabilir.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın