Akıllı Para Ethereum’u Terk Etti! Bu Altcoin’e Aktı

0
Akıllı Para Ethereum'u Terk Etti! Bu Altcoin'e Aktı

Önde gelen bir dijital varlık yöneticisi, piyasalar sallanırken kurumsal yatırımcıların Ethereum (ETH) yerine Solana‘yı (SOL) satın aldığını tespit etti.

En son Digital Asset Fund Flows Weekly raporunda CoinShares, Ethereum yatırım ürünlerinin, Ethereum’un; bir proof-of-stake sistemine geçme planı olan ve “birleşme/merge” olarak adlandırılan yükseltmenin öncesinde, 10 haftadan uzun bir süredir ardışık fon çıkışlarından muzdarip olduğunu söylüyor.

“Ethereum, 11 hafta boyunca üst üste çıkışlar yaşadı ve geçen hafta toplam 70 milyon dolarlık çıkışlarla acı çekmeye devam ediyor. Altcoin’de yıl başından bugüne kadarki gerçekleşen fon çıkışları 459 milyon dolara ulaştı. Solana ise geçen hafta 0.7 milyon dolarlık ve bugüne kadarki 109 milyon dolarlık fon girişlerleriyle yatırımcıların The Merge (ETH2) konusundaki endişelerinden faydalanıyor gibi görünüyor.”

Koinfinans.com olarak aktardığımız üzere, Firmaya göre Solana, Ethereum’un devam eden sefaletinden yararlanırken, Bitcoin (BTC) kurumsal yatırım ürünleri geçen hafta toplam 28 milyon dolarlık girişe tanık oldu.

“Bitcoin geçen hafta toplam 28 milyon dolarlık giriş aldı ve aylık 46 milyon dolarlık girişlerle düşük fiyatlardan yararlanıyor gibi görünüyor.”

CoinShares, Bitcoin’in yaklaşık 30 milyon dolardan fazla fon girişi gördüğü bu haftanın, geçen hafta yaklaşık 40 milyon dolarlık çıkış yaşayan genel dijital varlık yatırım ürünü pazarını kurtarmak için yeterli olmadığını söyledi. Bununla birlikte, Coinshares, son zamanlardaki olumsuz duygulara rağmen, yılın başından bugüne kadarki fon akışlarının 403 milyon dolar ile pozitif kaldığını tespit etti.

Binance Coin (BNB) ve Litecoin (LTC) ürünleri de geçen hafta girişlerden faydalanırken, birden fazla dijital varlığa yatırım yapan çok varlıklı dijital yatırım ürünleri de kayda değer fon girişleri gördü.

Tron (TRX), Polkadot (DOT) ve Cardano (ADA) altcoin başına sırasıyla 0.9 milyon, 0.3 milyon ve 0.4 milyon dolarlık nakit çıkışı yaşarken, diğer altcoin ürünleri de geçen hafta fon çıkışları yaşadı.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın