Ocak 24, 2022

Ak Parti MYK’sı Kripto Paraları ve Metaverse’ü Ele Aldı! Toplantıda Neler Konuşuldu?

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu toplantısı, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında gerçekleşti ve toplantı kripto para piyasasının gündeminde yer buldu.

Söz konusu toplantıda ekonomi ile ilgili gelişmeler başta olmak üzere birçok konunun ele alınması bekleniyordu.  Ekonomi, salgın, iç ve dış gelişmelerin yanı sıra metaverse ve kripto paralar da toplantının konusunu oluşturdu.

Ak Parti MYK Toplantısında Neler Konuşuldu?

Toplantının ardından açıklamalarda bulunun AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, toplantıya ilişkin açıklamalarda bulundu. Çelik, “Dijitalin siyasetinden son zamanlarda sıkça konuşulan metaverse kavramına kadar çok geniş bir çerçevede MYK’mız bu konuyu ele aldı.” ifadelerini kullandı.

Kripto paraların yakından izlenmesi gerektiğini belirten Ömer Çelik, Türkiye’nin bu alanda bir pazar olmaktan ziyade üreten ülke olması gerektiğine vurgu yaptı. Ayrıca Çelik, sözlerinin devamında, metaverse ve kripto paraları kastederek düzenleme çağrısında bulundu:

“Bunların getirileri kadar ortaya çıkardığı birtakım tehditler de söz konusudur. Bütün bunların hukuken de düzenlenmesi gerekiyor.”

Kripto para düzenlemesi uzun zamandır Türkiye’nin gündeminde. Yetkili isimlerden gelen açıklamalar yakın zamanda bir yasal netlik gelebileceğini gösteriyor. Ömer Çelik de yaptığı açıklamada bu öngörüyü destekler nitelikte.

Son olarak AK Parti Sözcüsü, yakın zamanda Erdoğan’ın da katılımıyla bu konuları da kapsayan bir forum düzenleneceğini ekledi

“Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında yakın zamanda bir forum düzenlenecek. Bu kavramların (kripto para ve metaverse) teknolojik boyutları, hem felsefi hem siyasi boyutları hem ekonomik boyutları kapsamlı bir şekilde ele alınacak.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.