Haberler

ABD Adalet Bakanlığından Yapılan Açıklamaya Göre, İki Kimlik Hırsızı Yakalandı

single-image

ABD’nin Adalet Bakanlığı sitesinde 11 Nisan’da yapılan bir habere göre, kredi kartı, kimlik bilgileri ve kripto para hırsızlığı yapmak için yazılım çıkartan iki suçlunun yakalandığı iddia edildi.

Şüpheliler hakkında kullanıcıların kimlik bilgilerini, kredi kartı ve kripto para hırsızlığı ile ilgili suçlamalarla soruşturma açıldı. Şüpheliler’in çaldıkları bu bilgileri deepweb gibi karanlık pazarlarda sattığı düşünülüyor.

Adalet Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, 36 yaşında Bogdan Nicolescu ve 37 yaşında ki Radu Miclaus isimli şüpheliler 12 günlük hapis cezasından sonra yargılanmalarına devam edip mahkümiyetlerine karar verdi.

Şüphelilerin mahkeme kararına göre, nitelikli dolandırıcılık, kişi bilgilerini sızdırma ve kara para aklama suçlamalarıyla yargılanmaya devam edeceklerini bildirdi.

Söz konusu bu şüphelilerin kullanıcıları dolandırma işlemlerini sahte e-postalar ile yapıldığı düşünülmekte. Şüpheliler gönderdikleri e-posta ile kullanıcılara bir link vererek yazılımı gizlice sistemlerine indirerek kullanıcıların bütün bilgilerini kendilerine çektiği tespit edilmekte.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bir Yorum Yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacak.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz