ABD’li Kongre Üyesinden Bitcoin Açıklaması

0

ABD’li kongre üyesi Patrick McHenry, Bitcoin’in çok büyük bir geleceğe faydalı olan önemli bir proje olduğunu söyledi. Politikacılardan, bu “çok gerçek, çok önemli projeyi” Libra ile birlikte sınıflandırmamalarını istedi. McHenry:

“Libra’nın, kripto para biriminin değeri hakkında bir sürü insanın gözünü açtığını düşünüyorum. Ancak Libra bir kripto para birimi değildir. Bitcoin gibi çok gerçek, çok önemli projelerle onu birlikte sınıflandırılmamalı.”

McHenry, Libra projesine darbe vurmak gibi bir niyeti olmadığını açıkladı. Ama Bitcoin gibi çok daha merkeziyetsiz bir projeyle Libra arasındaki farkın da anlaşılması gerektiğini belirtti.

Son olarak McHenry, “20 yılda Bitcoin’in neye benzeyeceği gibi bir şeyi öngörme kapasitem yok ama bunun çok değerli ve faydalı olacağını düşünüyorum.” dedi.

Önde gelen blockchain geliştiricileri Libra’nın bir teknoloji değil politik bir proje olduğu konusunda ısrar ederken, Bitcoin etrafındaki görüşler giderek değişiyor.

Bitcoin ve kripto para birimleri, ABD Başkanı Donald Trump tarafından küçümsendi. Temmuz ayında, Trump, kripto paranın ‘gerçek para’ olmadığını ve ABD Doları’nın istikrarlı olan tek güvenilir para olduğunu belirtti.

McHenry’ye göre, dijital bir dolar, dünyadaki dijital ödeme sistemlerinin artan yaygınlığına karşın FED için atılacak bir sonraki adım olacak. McHenry, ulusal para biriminin yönetimi gibi hükümetin çok daha rekabetçi bir zihniyete ihtiyacı olduğunu düşünüyor.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın