ABD’li Firmadan Dikkat Çeken Dogecoin (DOGE) Desteği!

Pay Later Tyres, alternatif ödeme arayışında Dogecoin’i desteği başlattığını duyurdu ve ABD’de böyle bir hamle yapan ilk lastik ve jant perakendecisi olarak adından söz ettirdi.

Söz konusu gelişme sayesinde firmanın müşterileri, kripto para birimi ile çeşitli araçlar için Michelin ve Hankook gibi markalardan lastik satın alabilecek veya kiralayabilecekler. Firma Dogecoin dışında, en büyük iki kripto para birimi olan Bitcoin ve Ethereum’u da ödeme aracı olarak kabul ediyor. Pay Later Tires’ın işletme müdürü Marie Williams, yaptığı açıklamada şirketin müşterilerinin ihtiyaçlarına cevap verdiğini belirtti:

“Her zaman müşteri tabanımızın ihtiyaçlarına cevap verdik ve buna göre uyarladık. Kripto para, herkes için bir çift taraflı kazanç durumu.”

Başlangıçta bir şaka token’ı olarak piyasaya sürülen kripto para birimi, şimdi benimsenme konusunda büyük adımlar atıyor. Daha önce bildirdiğimiz üzere, milyarder Mark Cuban’ın sahibi olduğu Dallas Mavericks basketbol takımı, DOGE’u ödeme aracı olarak kabul etmeye başladı.

Dogecoin ile firmadan alışveriş yapan olur mu, bilinmez. Fakat artan DOGE ilgisi sayesinde, zamanla daha çok şirketin kripto parayı desteklediğini görebiliriz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.