Haberler Manşet

ABD’li Başkan Adayına Bitcoin Desteği!

single-image

2020 ABD Demokratik Başkan adayı Andrew Yang destekçisi olan bazı Bitcoinciler, kurdukları yeni bir bağış ağı ile bağış kabul ettiklerini duyurdu. Grubun diğerlerinden farkı herhangi bir bağış sınırlaması olmaksızın şirketlerden, bireylerden, sendika ve kuruluşlardan da bağış toplayabiliyor.

Coindesk’in bugün yaptığı açıklamada (25 Temmuz) kurulan bu fonun Bitcoin işlem merkezi OpenNode aracılığıyla ödemeleri kabul edecek. Konu ile ilgili olarak OpenNode CEO’su Afnan Rahman CoinDesk’e verdiği demeçte ;

“Bu fon açıkçası mümkün olduğunca büyük bağışlar almak istiyor. Ancak aynı zamanda Yang’ın platformuna biraz bağış yapmak isteyen bireyler artık bu fırsata sahip. Bağış yapanların, tüm bağışların madenci ücretleri yerine gerçek bağışlara yönelmesini sağlar.”

Fonun kurucusu Seth Cohen’in açıklamasına göre ilk 3 hafta boyunca sadece Bitcoin ile bağış alınabilecek.

Daha sonra ise USD olarak da bağış yapılabilecek. Kripto paralara iyimser olduğu bilinen Yang’ın Başkan olması durumunda kripto para politikasına ne gibi katkılar sağlayacağı da merak konusu oldu.

Kaynaj: cryptoglobe

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bir Yorum Yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacak.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz