ABD’den Kripto Para Yasası: Bir Açık Daha Kapanıyor!

ABD Başkanı Joe Biden tarafından Perşembe günü açıklanacak olan bütçe önerisi, kripto işlemlerinde vergi kayıplarını kapatmaya yönelik bir hüküm içeriyor.

Bir Beyaz Saray yetkilisi, bütçenin kripto yatırımcılarının zararına satış işlemlerini azaltmaya yönelik bir vergi hükmü içereceğini doğruladı. Şu anda, yatırımcılar herhangi bir kripto para birimini zararına satabilir, vergilerindeki zararı talep edebilir ve daha sonra aynı miktarda ve türde kripto para birimini tekrar satın alabilir.

Wall Street Journal’a göre, söz konusu düzenlemenin 24 milyar dolarlık bir vergi artışı sağlaması bekleniyor.

Başkan tarafından önerilen bütçe, mali önceliklerini ortaya koyacak. Beyaz Saray yetkilileri WSJ’e planın ABD açığını önümüzdeki 10 yıl içinde 3 trilyon dolar azaltacağını belirtti.

Herhangi bir bütçenin Başkan’ın imzası için Beyaz Saray’a gitmeden önce Temsilciler Meclisi ve Senato’dan geçmesi gerekiyor.

Bu, Washington’un “boşluğu” kapatmaya yönelik ilk çabası değil. Senatörler 2021’in sonlarında benzer şekilde yatırımcıların aynı kripto para birimlerini yeniden satın almak için bir zarar talep etmelerini önleyecek bir yasa tasarısı sunmuştu.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere başkan ve ekibi halihazırda kripto vergisiyle ilgili bir mevzuatı yasalaştırdı. 2021’de, daha sonra Altyapı Yatırım ve İş Yasası haline gelen İki Partili Altyapı Çerçevesi, kripto işlemlerini kolaylaştıran aracılara belirli raporlama kuralları getirecek tartışmalı bir vergi hükmü içeriyordu. “Aracı” tanımı, sektördeki birçok kişi tarafından, madencilerin ve işlemleri doğrudan kolaylaştırmayan veya işlemleri gerçekleştirenlerden kişisel veri toplamayan diğer kuruluş türlerinin aracı olarak kabul edilebileceği noktaya kadar aşırı geniş olarak görülüyordu.

ABD Hazine Bakanlığı, broker terimini daha dar bir şekilde tanımlayacağını belirtmiş olsa da, bu konuda henüz resmi bir kılavuz yayınlamamıştır.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Coindesk


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.