Mart 5, 2022

ABD’de Virginia Eyaleti Bankaların Kripto Saklama Hizmeti Vermesine İzin Verecek!

Virginia Senatosu Cuma günü yaptığı oylamada, oybirliğiyle, eyaletteki bankaların ilgili riski yönetmek için yeterli kaynağa sahip olmaları koşuluyla kripto saklama hizmetleri sunmalarına izin verecek yeni bir yasa tasarısını onayladı. Tasarı, Virginia Valisi Glenn Youngkin tarafından imzalandıktan sonra yürürlüğe girecek.

Tasarı, bankaların müşteriler için cüzdan anahtarlarını elinde tutmasına etkin bir şekilde izin verecek şekilde hazırlandı ve daha çok büyük kripto varlıkları olan kurumsal yatırımcılara yönelik kurgulandı.

Tasarı Virginia’daki Kripto Yatırımlarını Arttırmayı Amaçlıyor

Hareket, kripto varlıkları düzenlemek için acele eden ABD eyaletlerinin artan eğiliminde bir başka adım olarak yorumlandı. Alan, federal düzeyde tanınırken, pek çok eyalette kripto konusunda kapsamlı düzenlemeler henüz bulunmuyor. Geçen ay Colorado, Bitcoin (BTC) ve diğer popüler altcoinleri vergi ödemeleri olarak kabul etmeye başlayacağını ve bunu yapan ilk eyalet olduğunu belirtmişti.

2021 yılına kadar kripto ticaretinde yaşanan patlama, birkaç devletin uygun düzenlemeler yoluyla yatırımcıları çekmeye çalıştığını da gösterdi. Ulusal Eyalet Yasama Meclisleri Konferansı’ndan elde edilen veriler, 33 devletin 2021’de kripto ile ilgili mevzuat çıkardığını gösterdi.

Wyoming ve Arizona eyaletleri ayrıca vatandaşların kriptoda vergi ödemesine izin verecek tasarılar önerdi. Arizona’nın ayrıca, Bitcoin’i eyalette yasal ihale haline getirmeyi amaçlayan bir teklifi de bulunuyor. New York Belediye Başkanı Eric Adams da ilk üç maaş çekini kripto olarak almayı kabul etmişti.

Kripto saklama, normal bir cüzdandan farklı bir şekilde işliyor ve daha çok kurumsal yatırımcılara yönelik bir hizmet. Şu anda Coinbase, kripto saklama hizmetleri sunan en büyük oyunculardan biri ancak Virginia’nın hamlesi artık sektördeki rekabeti artırabilir.

Diğer bazı borsalar ve bankalar da 2021’den beri saklama hizmetleri sunmaya başlamıştı. Cüzdan anahtarlarını bir saklama sağlayıcısı ile depolamak, kişinin kripto varlıklarına ekstra bir güvenlik katmanı ekler ve anahtar sahibi, müşteri için kripto pazarlarına ana erişim noktası haline gelir.

Kaynak : Coingape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.