ABD’de Kripto Paralar İle İlgili Yeni Tasarı Sunuldu

CoinDesk’te yer alan bir haber de ABD’li milletvekilleri, kripto paralar için daha şeffaf bir alan göstermek için yeni bir adım atıyor.

Cumhuriyetçi olarak bilinen Warren Davidson ile demokrat olarak bilinen Darren Soto milletvekilleri, ilk olarak geçtiğimiz Aralık ayında öneride bulundukları Token Sınıflandırılma Yasası’nı revize yapılmış haliyle tekrardan sundular. Yasa tasarısına göre, kripto paraların menkul kıymet olarak sınıflandırılmasının önüne geçiyor.

Bu basın açıklamasına göre tasarının yasalaşması sonucunda yenilikçilere ABD’nin Blockchain teknolojisini desteklediği ve en iyi yer olduğuna dair güven kazanacaklarını ifade ediyor.

Tasarıda geçen yılki tasarıdan daha farklı bir özellikle Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) ile Federal Ticaret Komisyo’nun (FTC) yetki alanlarını netlik kazandırıyor. Yasada ayrıca New York’un zorlu BitLincense’ı gibi düzenlemeleri geçersiz kılacak ön alım hükümlerinin de dahil edildiği belirtilmekte.

Yasada dijital token’lerle ilgili daha açık bilgiler’e yer verilirken tüketicinin korunmasını güçlendiren ve yasa ile ters düşücek herhangi bir eyalet kanunun geçersiz kılınmasını sağlayacak hüküm kararlarıda bulunmakta.

Bu yasa teklifini sunan temsilcilerde Soto “ABD’nin Blockchain teknolojinse öncülük etmesinin artık zamanı geldi” diyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.