ABD’de Yaşanan Kripto Para Hırsızlığının Cezası Büyük Oldu

Reuters platformunda olan bir habere göre, ABD’li blockchain ve kripto para yatırımcısı Michael Terpin, kendi kripto varlıklarını gasp eden 21 yaşındaki Nicholas Truglia’ya karşı açtığı hukuk davasında 75.8 milyon dolar değerinde tazminat kazandı.

Kaliforniya Yüksek Mahkemesi, Truglia’ya tazminat ve cezai tazminat ödemesi gereken tutarı ödemesini emretti. Bu verilen ceza tutarının şu ana kadar kripto topluluğunda bir kişiye verilen en büyük mahkeme kararlarından biri oldu.

Terpin, geçen Ağustos ayında telekomünikasyon şirketi AT&T aleyhinde dava açtıktan sonra Aralık ayı sonlarında Truglia aleyhinde de şikayetlerini sundu. Terpin, şüphelinin telefon numarası üzerinde kontrol sağlayarak bilgileri ele geçirmesine ve geçirdiği bilgilerler 24 milyon dolar değerinde kripto para varlığını çaldığını iddia etti.

Truglia, şüphelinin telefon numaralarını kontrol altına alarak, kullanıcıların şifrelerini sıfırlayarak ve çevrimiçi borsa hesaplarına erişerek kripto varlıklar üzerinde kontrol sağladığını iddia etti. Truglia’nın Kasım ayında SIM kopyalaması yoluyla 1 milyon dolar değerinde kripto varlığı çaldığı için tutuklandığı bildirildi.

Kaynak: Cointelegraph

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.