ABD’de Bankalar Kripto Para İşlemlerini Bloke mi Ediyor?

ABD’deki bazı yatırımcılar bazı bankalardan şikayetçi olmaya başladıklar. Kripto para yatırımcıları, bazı bankalar yüzündün kripto para işlemlerine yapamadıklarını dile getirdiler.

ABD’nin önde gelen bankalarından olan Wells Fargo müşterileri, sosyal medya üzerinden banka hakkında çeşitli şikayetlerde bulundular. Müşterilerin iddialarına göre, bankanın kripto para işlemlerini bloke etmesi ile alakalı.

Wells Fargo müşterilerinden birinin Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda:

“Wells Fargo hesabımda garip işlemler oluyor… Coinbase’ten kripto para alamıyorum. Banka kartımı kullanmak istiyorum ama ‘Kart bulunamadı’ diyor.”

Bu paylaşımla alakalı olarak bankanın destek ekibinden cevap gecikmedi, bankanın cevabında banka olarak kripto para işlemlerine izin vermediklerini belirttiler. Fakat durum bloke etmekle kalmadığı söylenebilir. Bazı kullanıcılar bankanın kripto para işlemlerini bloke etmekle kalmayıp, direk olarak bankadaki hesaplarını kapattığını dile getiriyorlar. Farklı bir Twitter kullanıcısının paylaşımıda şu şekilde:

“Wells Fargo bundan birkaç hafta önce hiçbir uyarıda dahi bulunmadan hesabımı kapattı. Ama Bitcoin hesabımı kapatamazlar ve yeni nesil yavaş yavaş doğru yolu bulmaya başlıyor.”

Wells Fargo kripto para birimleriyle ilgili her işlemi bloke ediyor mu bilinmemekte. Bazı kullanıcıların Twitter’daki paylaşımlarında Wells Fargo hesaplarını kullanarak sorunsuz bir şekilde kripto para işlemleri yaptıklarını söylemekteler.

Kaynak: Ambcrypto

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.