ABD TÜFE Verileri Zirvede! -Fiyat Etkilenebilir!

Bitcoin fiyatı, ABD TÜFE verilerine olumsuz tepki verdi ve gecelik kazançlarını sildi. Enflasyon oranı, Haziran 2022’de yüzde 9,1 ile kırk yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Analistler, boğaların yeniden güçlenememesi durumunda Bitcoin fiyatının yıllık en düşük seviyelere düşmesini bekliyor.

ABD Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) verilerinin yayınlanmasıyla birlikte Bitcoin fiyatında bir düşüş görüldü ve hisse senedi vadeli işlemleri de negatife döndü. Bitcoin sahipleri, merkez bankası politikasının görünümü ve piyasa genelindeki etki hakkında ipuçları için verileri yakından takip ediyorlardı.

ABD’de enflasyon 1981’den bu yana en yüksek seviyeye ulaştı ve Haziran 2022’de %9.1 gibi yüksek bir seviyeye ulaştı. Bitcoin ve Ethereum gecelik kazançlarını hızlıca silerken, uzmanlar varlıkların mevcut düşüş hızıyla yıllık en düşük seviyelerine ineceğini tahmin ediyor.

Haziran 2022 TÜFE verileri, Mayıs ayındaki yıllık %8,6 oranından daha yüksek geldi. Fed yetkilileri daha hızlı faiz artırım hızına geçmeye karar verdi. Bu, enflasyon görünümünün kötüleştiğini ve faiz oranlarındaki artışların hızının ekonomiyi yavaşlatabileceği anlamına gelen kritik bir detay.

Bitcoin fiyatı bir kez daha 20.000 dolar seviyesinde yer alan önemli bir desteği kaybetti ve analistler, varlığın yıllık düşük seviyesini yeniden test etmesinin muhtemel olduğunu düşünüyor. Morpher CEO’su Martin Froehler, Bitcoin fiyatının 2022 yılının sonuna kadar 40.000 dolara tırmanmaya başlamadan önce 12.000 doların altına düşeceği tahminini paylaşmıştı. Farklı analistler ise kısa vadede 18.000 dolarlık seviyenin önemli olduğunu düşünüyor.

Bitcoin

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : FXStreet


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.