ABD Seçimleri ve Bitcoin: Fiyat Nasıl Değişecek?

0
144

Hafta sonu bitirirken, bir kez daha Bitcoin için haftalık kapanışla karşı karşıyayız. Önde gelen kripto para bir kez daha piyasalarda kendi konumunu korudu ve 11.200 doların üzerinde bir kapanış, Bitcoin’in bir değer deposu olarak görüldüğü düşüncesinin hala sağlam olduğuna dair iyi bir işaret olacaktır.

Bunun yanında, 3 Kasım’daki ABD seçimleri Bitcoin fiyatı açısından büyük bir etki oluşturabilir. Bitcoin’in geleneksel piyasalarla ve altınla olan korelasyonuna bağlı olarak iki hafta çok değişken olabilir. Bitcoin’in borsalarla ilişkisi açısından Weiss Ratings ekibi, önümüzdeki birkaç günün yukarıda belirtilen ABD Seçimleri nedeniyle Bitcoin için çok değişken ve riskli olabileceği konusunda uyardı.

“BTC’nin hisse senedi piyasalarıyla yüksek bir korelasyonu olduğunu fark ettik. Bu kötü, çünkü şu anda (ABD seçiminin hızla yaklaşması nedeniyle) borsada çok fazla headline riski var ve korelasyon tüm bu gereksiz volatiliteyi Bitcoin’e aktarıyor.”

Yukarıda geçen headline risk ifadesinin, bir haberin hisse senedi fiyatını olumsuz etkileme olasılığı olduğunu belirtmekte fayda var. Buna ek olarak, Bitcoin ile Altın arasındaki korelasyonun Haziran ortasından bu yana artmaya devam ettiğini söyleyebiliriz.

Ayrıca, piyasalardaki mevcut Altının durumu, yani şu an için 1.898 dolar’dan işlem görmesi ve 50 günlük hareketli ortalamanın altında olması, fiyatta kısa vadeli bir düşüş beklentisi yaratıyor. Altının değeri 2.077 dolar civarındaki son zirvesinden sonra önemli ölçüde değer kaybetti.

Özetle, Bitcoin yavaş ama emin adımlarla 10.000 dolar ve 11.000 dolar’ın üzerine tırmanmaya devam ederken yükseliş belirtileri gösteriyor. Bununla birlikte, ABD seçimlerinden önceki iki hafta, BTC’nin hisse senetleri ve altın ile olan korelasyonu göz önüne alındığında, bu durum Bitcoin’in ivmesi için kısa vadeli bir tehdit oluşturabilir.

Bu nedenle, Bitcoin yatırımcılarının, seçimlerin galibi ilan edilene kadar dikkatli bir şekilde iyimser olmaları gerekebilir. Kazanan belli olduğunda, borsalar buna göre ayarlanacak ve sonunda istikrar sağlanacak, böylece Bitcoin’de gelişmeye devam edebilir.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın