ABD Ordusu Bitcoin Uzmanları Arıyor!

0

ABD’nin Blockchain İlgisi

ABD Ordusu New Jersey İhale Komutanlığı (ACC), Bitcoin’i gerçek zamanlı takip edebilen uzmanlar için bir ön talep bildirisi yayınladı.

ACC’nin açıklamasına göre ABD Cezai Soruşturma Komutanlığı (USACIDC) tarafından talep edilen uzman, suça ilişkin soruşturmalarda ve diğer görevlerde yer alacak.

Aranan uzmandan kripto paraları dolandırıcılık ve kara para aklama gibi yasa dışı işler için kullananları belirlemesi ve takip etmesi bekleniyor. Bu iş için yardımcı olabilecek bulut tabanlı, donanım veya yazılıma bağlı olmayan çevrimiçi bir hizmet sunmasını gerekiyor.

Bunların yanında aranan uzmanın hizmet özelliği ve kimlik belirleme dahil ”gerçek zamanlı Bitcoin ve diğer kripto para birimleri işlemleri takibi” sunması bekleniyor.

Göründüğü üzere sadece ordu değil hükümette Blockchain teknolojisine oldukça ilgili. 2018 yılında yapılan bir araştırma ABD devlet kurumlarının 2018’de blockchain istihbarat şirketlerine yatırımını üç kat artırdığını gösteriyor.

ABD bunlarla yetinmeyip geçen ay ABD Hava Kuvvetleri, Blockchain teknolosini tedarik zinciri ve veri yönetiminde kullanmak amacıyla Simba Chain ve blockchain veri yönetimi şirketi Constellation ile yeni anlaşmalar yaptı.

ABD’nin önümüzdeki dönemlerde Blockchain teknolojisini kullanarak daha çok yatırım yapması bekleniyor.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın