ABD Merkezli Blockchain Firması, İki Japon Firmasından 6 Milyon Dolar Fon Desteği Aldı

ABD merkezli Blockchain firması olan Chainalysis, 16 Nisan’da bildirdikleri bir haberde iki büyük Japon yatırımcıdan 6 milyon dolar topladığın açıkladı.

Şubat ayında B Serisi turunun başında 30 milyon dolar gelir desteği alan Chainalysis, gelecekte teknolojisini baklarla ve diğer finans kurumlarıyla kullandırmayı hedeflediğini ve Japon pazarını genel hedef alıcağını ima etti.

En son ki bu iki fon desteğinin arkasında, Mitsubishi UFJ Financial Group ve risk sermayesi şirket’i Sozo Ventures vardı.

“Chainalysis’in bu teknolojisi, bankaların gelecek nesil uyumluluk çerçevesine adapte olabilmek için ihtiyaç duydukları iç görü ve kara para aklama kontrollerini sağlamada kullanılacak” dedi. MUFG Innovation Partners Başkanı ve CEO’su Nobutake Suziki.

Nobutake Suziki Bir Açıklamada Bulundu:

Japonya ve Asya Pasifik’teki kripto para birimi endüstrisini daha sağlıklı ve şeffaf şekilde büyütme konusundaki ortak kararımızı işaret ediyor

Chainalysis’in taahhütlü geliri yalnızca son yıl tam 16 kat artış sağladı. Özellikle Japonya, kripto para birimleri ile ilgili ekosistemin mümkün olduğunca istikrarlı bir hale getirme konusunda istekli olduklarını belirtti.

Chainalysis’in CEO’su Michael Gronoger “Önümüzde yıl içerisinde Japonya’da bir ofis açmayı düşünüyoruz, ancak henüz bir zaman planlaması oluşturmadık” dedi.

Kaynak: Cointelegraph

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.