ABD Merkezli Blockchain Firması Data Gumbo 6 Milyon Dolar Fon Desteği Aldı

0

ABD merkezli Blockchain şirketi Data Gumbo Corp, Suudi Arabistan ulusal petrol ve doğal gaz şirketi Saudi Aramco’nun alt şirketleri de dahil olmak üzere büyük enerji şirketinden 6 milyon dolar değerinde yatırım desteği aldı. Bu haber enerji odaklı haber platformu olan Worldoil tarafından yapıldı.

Data Gumbo, Suudi Aramco’nın diğer bağlı şirketleri olan Saudi Aramco Energy Venture ve Norveçli bir çokuluslu enerji şirketi Equinor’un girişimi olan Equinor Technology Ventures gibi şirketlerden 6 milyon dolar değerinde fon desteği aldı. Yeni yatırımlar Gumbo şirketinin fonunu 9.3 milyon dolara değerine yükseltti.

Fon destekleri, Data Gumbo’nun ticari blok zinciri ağını geliştirmek ve şirketin teknik, satış ve pazarlama ekiplerine kolaylık sağlamak için kullanılacak. Yatırımcılar, blockchain tabanlı bu platformun, anlaşmazlıkları ortadan kaldırarak, otomatik ödemeleri rahat bir şekilde takip edilmesini sağlayarak, tedarik zinciri arasındaki uzlaşma süresini azaltacağını ve petrol ve gaz tedarik zincirini kolaylaştıracağını düşünüyorlar.

Saudi Aramco Energy Ventures Yatırım Direktörü Daniel Carter, “dağıtılmış genel muhasebe teknolojisinin, endüstriyel şirketler ve tedarikçiler arasında kazan-kazan ilişkisi sağlayarak verimliliği arttırma potansiyeline sahip olduğunu” söyledi.

Kısa bir süre önce, Rusya başbakanı devlete ait gaz devi olan Gazprom’un gaz tedarikleriyle ile ilgili anlaşmalarda blockchain kullanılmasına yönelik girişimini memnuniyetle karşıladı. Blockchain tabanlı platformun belirli bir sözleşmenin tüm katılımcıları arasında veri paylaşmalarına izin vermenin yanı sıra, veri güvenliğini arttırmayı amaçladığı bildiriyor.

Mart ayında ABD’li sanayi devleri ExxonMobil ve Chevron da dahil olmak üzere yedi küresel petrol ve gaz şirketi, petrol ve Gaz Block Zinciri Konsorsiyumu oluşturmak için aralarında ortaklık kurdu. Bu girişim ile Blockchain’in faydalarını araştırma ve uygulamak ve aynı zamanda teknolojinin global olarak kabul görmesine katkıda bulunmak için destek vermeyi amaçlıyorlar.

Kaynak: Cointelegraph

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın