ABD Merkezli Blockchain Firması Data Gumbo 6 Milyon Dolar Fon Desteği Aldı

ABD merkezli Blockchain şirketi Data Gumbo Corp, Suudi Arabistan ulusal petrol ve doğal gaz şirketi Saudi Aramco’nun alt şirketleri de dahil olmak üzere büyük enerji şirketinden 6 milyon dolar değerinde yatırım desteği aldı. Bu haber enerji odaklı haber platformu olan Worldoil tarafından yapıldı.

Data Gumbo, Suudi Aramco’nın diğer bağlı şirketleri olan Saudi Aramco Energy Venture ve Norveçli bir çokuluslu enerji şirketi Equinor’un girişimi olan Equinor Technology Ventures gibi şirketlerden 6 milyon dolar değerinde fon desteği aldı. Yeni yatırımlar Gumbo şirketinin fonunu 9.3 milyon dolara değerine yükseltti.

Fon destekleri, Data Gumbo’nun ticari blok zinciri ağını geliştirmek ve şirketin teknik, satış ve pazarlama ekiplerine kolaylık sağlamak için kullanılacak. Yatırımcılar, blockchain tabanlı bu platformun, anlaşmazlıkları ortadan kaldırarak, otomatik ödemeleri rahat bir şekilde takip edilmesini sağlayarak, tedarik zinciri arasındaki uzlaşma süresini azaltacağını ve petrol ve gaz tedarik zincirini kolaylaştıracağını düşünüyorlar.

Saudi Aramco Energy Ventures Yatırım Direktörü Daniel Carter, “dağıtılmış genel muhasebe teknolojisinin, endüstriyel şirketler ve tedarikçiler arasında kazan-kazan ilişkisi sağlayarak verimliliği arttırma potansiyeline sahip olduğunu” söyledi.

Kısa bir süre önce, Rusya başbakanı devlete ait gaz devi olan Gazprom’un gaz tedarikleriyle ile ilgili anlaşmalarda blockchain kullanılmasına yönelik girişimini memnuniyetle karşıladı. Blockchain tabanlı platformun belirli bir sözleşmenin tüm katılımcıları arasında veri paylaşmalarına izin vermenin yanı sıra, veri güvenliğini arttırmayı amaçladığı bildiriyor.

Mart ayında ABD’li sanayi devleri ExxonMobil ve Chevron da dahil olmak üzere yedi küresel petrol ve gaz şirketi, petrol ve Gaz Block Zinciri Konsorsiyumu oluşturmak için aralarında ortaklık kurdu. Bu girişim ile Blockchain’in faydalarını araştırma ve uygulamak ve aynı zamanda teknolojinin global olarak kabul görmesine katkıda bulunmak için destek vermeyi amaçlıyorlar.

Kaynak: Cointelegraph

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.