ABD Kongre Üyesi Elon Musk’ı Eleştirdi: Dogecoin’e Olan Desteği Samimi Değil

Elon Musk, Bitcoin’in “aşırı ve sürdürülemez” olduğunu düşündüğü enerji kullanımı hakkında yorum yaptığından beri piyasa katılımcılarının yoğun eleştirilerle karşı karşıya kaldı. Milyarder, elektrikli araç firması Tesla’nın, varlığın enerji kullanım seviyesi düşene kadar Bitcoin ödemeleri almayı bırakacağını açıklamıştı.

[irp posts=”26721″ name=”Sıcak Gelişme: Elon Musk Açıkladı! Tesla Bitcoin ile Ödeme Seçeneğini Kaldırdı”]

Kongre Üyesi Elon Musk’ın Dogecoin’i Destekleme Nedenlerini Sorguluyor

Kripto para topluluğu, Musk’ın yorumlarını neşeli bir şekilde karşılayamadı. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Morgan Creek’ten Anthony Pompliano ve Bitcoin’in stok ve akım sisteminin yaratıcısı Plan B gibi önde gelen Bitcoin savunucuları, Musk’ın ya yanlış bilgilendirilmiş olduğu ya da kasıtlı olarak FUD yarattığı sonucuna vararak benzer şekillerde yanıt verdi. Şimdi de ABD’li kongre üyesi aynı sebepten dolayı Milyarder’e sesleniyor ve Ne hakkında konuştuğunu görmek hayal kırıklığı yaratıyor” diyor.

Bitcoin Magazine ile yaptığı bir röportajda, Kongre Üyesi Warren Davidson, Elon Musk’ın Dogecoin’e destek gösterisinden duyduğu rahatsızlığı dile getirerek, daha önce piyasa manipülasyon suçlamaları için SEC ile karşı karşıya gelen Milyarder’in düzenleyici kurumla başka bir savaşa dahil olabileceğini ima etti.

“Elon Musk kadar akıllı birinin Dogecoin hakkında konuştuğunu görmek… Bilmiyorum, bunu neden yaparsın ki? Herkes onun sebepleri hakkında spekülasyon yapıyor, ama şunu söyleyebilirim, geçmişte piyasa manipülasyonu açısından SEC’in çizdiği çizgiye tam olarak yaklaşıyor, umarım bundan uzak durur. “

Musk’ın Dogecoin’e katılımı konusunda önde gelen birçok kripto para birimi figürünün eleştirilerine rağmen, Milyarder yakın zamanda şaka-coin pazarından çıkmaktan çok uzak görünüyor. Bu ayın başlarında Musk, Twitter takipçilerine Tesla’da bir ödeme seçeneği olarak Doge’u kabul etmekle ilgilenip ilgilenmeyeceklerini sordu. Ağı oluşturmak için Doge geliştiricileriyle çalışmaya olan ilgisini de açıkladı. DOGE, varlığın geleneksel perakende pazarına hakim olmasına yardımcı olan Mark Cuban’ın yaptığı yatırımlar sayesinde bu günlerde çekiş kazanıyor gibi görünüyor.

Davidson ayrıca Tesla ve Google gibi firmalarda Bitcoin’e kıyasla enerji kullanım durumuna da değinerek şunları söylüyor:

“Elon Musk her şeyin enerji tüketiminden bahsediyor, bilmiyorum, Tesla da hatrı sayılır bir miktarda enerji kullanıyor. Tüm sistem enerjiyle çalışıyor. Benzinle aynı şey değil ama santrallere çok fazla güç vermeniz gerekiyor.”

Google aramalarının bile enerji tükettiğini ve diğer sektör oyuncularının enerji tüketiminden vazgeçmeye istekli olmadığını ekliyor. Yenilenebilir enerji çevresel büyüme için önemli olmaya devam ettiği sürece, kongre üyesi, Bitcoin madenciliğinin bunu sürdürmede büyük bir rol oynayacağına inanıyor.

“İnsanlar kriptografik olarak hangi madenciliği yaparsa yapsın, yenilenebilir enerji ile yapmak faydalarına olacaktır. Çünkü maliyet minimumdur, sürdürülebilir bir sistemdir ve büyüme için yer vardır. Amerika Birleşik Devletleri için yenilenebilir enerjinin gelişimini görmeye çalışmak akıllıca olacaktır ve açıkçası, yenilenebilir enerjinin büyümesini görmenin yollarından biri de madencilik faaliyetlerini artırmaktır.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.