ABD Hazinesi Kripto Para Birimleri İçin Tam Kontrol İstiyor!

Departman, kripto işlemlerini yeni düzenlemelerle “merkezileştirmeyi” planlıyor, ancak kripto borsaları bu konuda direnmeye hazır durumda.

ABD Hazine Bakanlığı, bu ayın başında dijital varlık sahiplerini belirlemek amacıyla kripto para borsaları için katı düzenlemeler önerdi. Coinbase, Hazine’nin kararını kripto para sahiplerinin mahremiyetine önemli bir ihlal olarak nitelendirdi.

Hazine Bakanlığı, şu anda ABD’de faaliyet gösteren kripto borsalarının, işlemin 3.000 dolar’ı aşması durumunda sahiplerinin kimliğini doğrulaması gerektiğini belirtti. Hazine ayrıca borsalardan, yapılan bir işlemin 10.000 dolar’ı aşması durumunda kripto cüzdan sahibinin bilgilerini doğrudan Bakanlığa göndermelerini istedi.

Kripto topluluğu, SEC’in son eylemini kripto para birimi pazarının tam kontrolünü ele geçirme çabası olarak nitelendirdi.

SEC’in eski başkanı Jay Clayton bile, Bitcoin ve Ethereum’u merkezi olmayan ödeme yöntemi olarak kabul etti ve dünyanın en büyük iki kripto para biriminin menkul kıymetler olmadığını belirtti. Ancak, ofisteki son günlerinde Clayton, kripto para birimlerine karşı eylemleri hızlandırdı, bunlardan en önemlisi Ripple’a karşı açılan davaydı.

Kaynak: financemagnates

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.