ABD Eski Devlet Senatörünün Kripto Dolandırıcılığına Karıştığı İddia Ediliyor

0
333

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) bugün, eski bir Washington eyaleti senatörü ve diğer iki kişinin varlıklarını dondurdu. Yatırımcıları 4.3 milyon Dolar’dan zarara uğratan bir kripto dolandırıcılığına karıştıkları söylendi.

SEC’e göre, ABD’de ve dünyada 150’den fazla kişi, %224,923’e kadar getiri vaat eden “Meta 1 Coin” e yatırım yapmaya ikna edildi. SEC, Florida sakinleri Robert Dunlap ve Nicole Bowdler ile birlikte, eski Washington eyalet senatörü David Schmidt’in yatırımcı fonlarıyla, 215.000 Dolar’lık Ferrari dahil olmak üzere fantezi otomobiller satın aldıklarını iddia ediyor.

SEC, üçlünün insanlara dijital varlığın 1 milyar Dolar’lık sanat koleksiyonu veya 2 milyar Dolar’lık altın tarafından desteklendiğini söylediğini iddia ediyor. Ancak, yatırımcılar hiçbir zaman kripto para birimini almadılar ve geri dönüş görmediler. Yatırımcılara ayrıca “Meta 1 Coin” in risksiz olduğu ve asla değer kaybedemeyeceği söylendi.

SEC’in Fort Worth ofisinin bölge müdürü David Peavler konuyla ilgili,

İddia ettiğimiz gibi, sanıklar Meta 1 Coin hakkında cesur iddialarda bulundular ve yatırımcıları paralarından ayırmak için her şeyi söylediler. Yatırımcılar, yatırımlarının değer kaybedemeyeceğine inandılar. Ayrıca, hiçbir zaman, yatırımcıların büyük getiriler alacağını iddia eden destekçilere şüpheyle Bakmadılar.

SEC’in şikayeti bu hafta Teksas’ın Batı Bölgesinde yapıldı. Dunlap, Bowdler ve Schmidt federal menkul kıymetler yasalarının sahtecilik ve menkul kıymet kayıt hükümlerini ihlal etmekle suçlanıyor.

Cumhuriyetçi David Schmidt, siyasi kariyerine 1994 yılında Washington Eyalet Temsilciler Meclisi’nde başladı. 2003-2010 yılları arasında eyalet senatörü olarak görev yaptı.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın