ABD Enerji Sektörünü Blockchain İle Yönetmeyi Planlıyor

0

ABD Kongre Araştırma Hizmeti, blockchain kullanılarak enerji sektörünün elde edeceği avantaj ve dezavantajların bulunduğu bir rapor yayınladı.

9 Ağustos’ta açıklanan “Bitcoin, Blockchain ve Enerji Sektörü” başlıklı raporda araştırma grubu, tüketicilerin özellikle dağıtılmış olan bir sistemde enerji hizmetlerini satın almaya olanak veren bir blockchain çözümünün gerektiğini, tüketici için daha açık, verimli ve esnek bir sistem oluşturulabileceğini belirtti.

Tabi böyle bir teknolojinin hayata geçirmesi, kullanıcı gizliliği açısından siber güvenlik ve dağıtma kontrolü gibi sorunları da beraberinde getirebilir. Bu olaya ek olarak raporda bu sorunlar üzerine yapılmış bir anket yer alıyor. Ankete katılan insanların yaklaşık % 77’si mevcut durumların bockchain çözümlerinin kullanımı için yoksun bir ortam olduğu yönünde. ABD merkezli bazı kuruluşların pilot olarak blockchain çözümlerini kullandıkları ve bazı Avrupa merkezli kuruluşların ise 1 seneyi aşkın şekilde bu çözümlerden faydalandığı da biliniyor.

Mevzu bahis olan ABD için ise sorunlar çıkmaya devam ediyor. Çünkü eyaletler arasında enerji sektörü için farklı yasalar ve yürürlükler var. Raporda diğer ülkelerin enerji politikasını düzenleyen tek bir nokta olduğunu fakat ABD’de ise Federal Enerji Düzenleme Komisyonu’nun denetleyici ve düzenleyici bir merkez olmadığı, eyaletler arası ticareti yönettiği belirtildi.

ABD Enerji Bakanlığı’nın Blok Zinciri Girişimi

ABD Enerji Bakanlığı(DOE), kısa bir süre önce blockchain tabanlı 4 kuruluşa enerji işlemleri platformu oluşturulması için 1.05 milyon dolar hibe vermişti.(ComEd, Denver Üniversitesi, Virginia Tech, BEM Controls)

Denver Üniversitesi akademisyenlerinden Dr. Amin Khodaei ise gelişmeleri şöyle dile getirdi:

“Dağıtılmış enerji kaynaklarının artması, hızlı, ölçeklenebilir ve güvenli olurken eşler arası iletişimi destekleyen ileri düzey yönetim çerçevelerini gerektirir […] Şimdi daha sürdürülebilir ve daha verimli hale getirebilecek teknolojileri geliştirme ve gösterme zamanı. esnek gelecek mümkün. ”

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın