ABD CFTC Başkanı Ethereum Hakkındaki Görüşlerini Paylaştı

0
311

ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu Başkanı, Ethereum (ETH)’nin bir emtia olduğuna inandığını söyledi. Buna ek olarak ETH türevlerinin yakın zaman da piyasaya sürüleceğini düşünüyor.

CFTC yeni başkanı Heath Tarbert, 10 Ekim’deki Yahoo Finance etkinliğinde kripto para birimleri karşısında tutumunu paylaştı.

CFTC, Bitcoin’in bir emtia olduğu konusunda çok açık olmasına rağmen, otoritenin piyasadaki en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum için ilk görüş bildirisi. Tarbert şunları söyledi:

”Bitcoin konusunda çok net olduk: Bitcoin bir emtiadır. Ether hakkında ise şimdiye kadar bir şey söylemedik. CFTC Başkanı olarak benim görüşüm Ether’in emtia olduğu yönündedir.”

Tarbert, altcoinlerin durumu hakkındaki mevcut belirsizliği kabul ediyor. Ancak, benzer dijital varlıkların benzer şekilde sınıflandırılması gerektiğini iddia ediyor. Tarbert, Bitcoin Cash (BCH) ya da Ethereum Classic (ETC) gibi para birimlerinin orijinal varlık ile aynı şekilde ele alınması gerektiğini önerdi.

Tüm bunlara ek olarak Blockchain teknolojisi ve kripto paralar konusunda ABD’nin nasıl bir tutum sergilemesi gerektiği konusunda da görüşlerini paylaştı. Tarbert:

“Blockchain ve dijital varlıkların ABD için olan önemini vurgulamak istiyorum. Özellikle de CFTC Başkanı olarak ABD’nin bu teknolojide lider olmasını destekliyorum.”

Bu arada, ABD SEC’nin, Bitwise ve NYSE Arca tarafından önerilen Bitcoin ETF’yi reddettiğini gördük. Düzenleyici kurum, özellikle sahte ticaret hacimlerinin ve faaliyetlerinin kripto alanında ne kadar yaygın olduğu göz önüne alarak, Bitcoin piyasalarındaki şeffaflık eksikliğini ana neden olarak gösterdi.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın