ABD Blockchain Teknolojisiyle Oy Kullanmaya Devam Ediyor!

0

Blockchain teknolojisi hayatımızın her alanında işlerimizi kolaylaştırmaya devam ediyor. Sağlıktan spora birçok alanda faaliyet gösteren blockchain teknolojisini şimdilerde oy kullananların işini kolaylaştırmak için kullanıldığını görüyoruz.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki iki eyalet ilçesi, kasım ayındaki özel seçimlerde blockchain bazlı mobil oylamayı uygulayacak.

18 Ekim’de, kar amacı gütmeyen Tusk Philanthropies, mobil seçimler platformu Voatz’a test uygulaması için Oregon’daki Jackson ve Umatilla ilçeleri ile ortaklığını ilan etti. Pilot uygulama seçmenlere blockchain ve yüz tanıma teknolojisi ile güvence altına alınan akıllı telefonlarını kullanarak oy kullanmalarını önerdi.

Pilot uygulama yalnızca küçük ve seçkin bir seçmen grubuna açık olacak. Yurtdışında hizmet veren üyelerin, diğer yurt dışı seçmenlerin Tusk Philanthropies tarafından geliştirilen mobil uygulama aracılığıyla oy kullanmaları sağlanacak.

Umatilla County İdari Servisleri Müdürü Dan Lonai, pilot uygulamanın seçmen katılımını arttırmayı ve vatandaşların oy kullanma haklarını kullanmalarını kolaylaştırmayı hedeflediğini söyledi.

Tusk Philanthropies Amerikan seçim sistemindeki düşük seçmen katılımı sorununu çözmek için blockchain teknolojisini kullanmak istediğini bildirdi. Tusk’a göre bu, siyasi temsili ve ardından devlet kalitesini artıracak.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın