ABD Binance CEO’su KYC Sorunlarını Dile Getirdi

Dünya çapında etkisini gösteren pandemi süreci ve sekteye uğrayan geleneksel finans sistemi, kripto para birimlerinin kullanımının ihtiyaç olmasını ve gerekliliğini ortaya koyuyor. Bunun dışında karmaşık sistemleri birçok insan için çekinme nedeni haline geliyor. Neredeyse 10 yıldır kullanılan teknolojisin yeni gibi görülmesi ve yasa dışı suçlar için kara para aklama aracı olarak görülmesi de tehdit olarak görülmesi için başka sebepler olarak söylenebilir.

Bu karamsarlığın önüne geçmek için ortaya çıkmış olan KYC (Müşteri Kimliği Doğrulama) ve AML ( Kara Para Aklama Kontrol Sistemi)  biraz da olsun güven kazandırmıştır. Bu konuda Binance ABD CEO’su Catherine Coley de bazı uyarılarda bulundu.

Ayrıca Binance, kripto paraların özgürlüklerini dünyada ve özellikle de Afrika kıtasında büyümesi için adımlar atıyor. Geçtiğimiz yıl bunun üzerine çalışmalar yapılmış ve farkındalık arttırılmıştı. Binance CEO’su Changpeng Zhao’a göre Afrika kıtası kripto para pazarı için önemli bir noktada bulunuyor. Ancak KYC doğrulaması yapamayan çok sayıda insan var ve bu onlar için bir engel oluyor.

Bu gibi KYC sorunlarına dikkat çeken Coley, katıldığı bir podcast yayınında şunlara yer verdi;

“Bitcoin’e gerçekten sadece internet erişimi olan kişiler erişebiliyor. Zaten çok büyük bir insan grubunu dışarıda bırakıyoruz. Daha sonra KYC’den geçmeniz gerektiğinden emin olmak için gerçekten bir banka hesabınız olması gerekir. Bu aynı zamanda büyük olasılıkla isminizi bir kiralama veya faturada bulundurmanız gerektiği anlamına gelir. Dışarıda kaç kadının adlarının fatura veya kira sözleşmeleri olmadığını biliyor musunuz? Bu, kriptoya erişemeyecekleri anlamına mı geliyor?”

Sözü geçen erişim sorunlarını neredeyse bütün ülkelerde görmek mümkündür. Coley için herkes bu finansal özgürlüğü ve bağımsızlığı tatmalıdır. Birçok insanın hala kimlik doğrulama yapamadığı ve kripto para varlıkları bulunduramama sorunlarının çözümleri için araştırmalar devam edecek gibi görünüyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.