ABD Başkanı Donald Trump “Bitcoin Para Değil”

Bitcoin veya kripto paralar hakkında konuşan bir çok ünlü isim olmuştu. Bunların arasında sanatçılar, ekonomistler ve devlet insanları vardı. Ama hemen hemen her konuda konuşan ve söyledikleri ile sürekli olay yaratan Amerikan başkanı Donald Trump ilk defa konuştu kripto paralar hakkında. Donald Trump, Bitcoin ve Libra özelinde kripto paralar hakkında Twitter’dan konuştu.

“Bitcoin para değil”

Bitcoin’in fanı olmadığını söyleyen Donald Trump, yüksek volatilitesi sebebiyle onun bir para olmadığını vurguladı. Aynı zamanda düzenlenmemiş bir piyasa olmasi sebebiyle kirli işlerde kullanıldığını söyledi. Libra hakkında da konuşan Donald Trump şunları ifade etti.

“Facebook’un Libra’sı da Bitcoin gibi güvenilir ve sabit bir para değil. Eğer Facebook ve diğer şirketler bir banka olmak istiyorlar ise banka mevzuatlarını araştırmalı ve diğer bankalar gibi hareket etmeliler. Amerika zaten çok güçlü bir para birimine sahip ve o güvenilir ve istikrarlı. Onun adı Amerikan doları”

Bitcoin bu ifadelerden zarar görecek mi?

Peki bizim için önemli konuya gelecek olursak bu ifadeler kripto paraların geleceği için ne ifade ediyor. Bu tip ifadeler Bitcoin ve diğer kripto paraların değerini düşürecek ve ortadan kalkmasını mı sağlayacak. Aslında bakacak olursak bu tip ifadeler evet kısa vadede bir fayda sağlamayacaktır ama uzun vadede bu sistemin “mainstream” denilen ana akım olmasını sağlayacaktır. Devletler para basma yetkisini elinde bulundururlar ve bu yetkinin başkasına geçmesini istemezler. Hele ki rezerv parayı elinde bulunduran Amerika bu işten en çok zararlı çıkacak ülke olması sebebiyle en cok direnci gösterecek ülke de olacaktır.

Mahatma Gandhi

Mahatma Gandhi’nin çok önemli ve bilinen bir sözü vardır. ” Önce seni görmezden gelirler, sonra seninle alay ederler, daha sonra seninle savaşırlar ve sonra sen kazanırsın” diye. Bu söz galiba bu duruma çok fazla uyuyor. Çünkü Bitcoin ilk çıktığında bu paranın bir balon, bir sahtekarlık olduğunu ve hatta çok daha marjinal ifadeler kullanıldığını görüyorduk. Ama görünen o ki alay etme aşaması da geçilmiş. Bitcoin, Libra veya başkası isim çok önemli değil ama bu teknolojinin kalıcı olduğu aşikar.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.