93.000 Bitcoin, Borsalara Boşaltıldı! Peki Kim Tarafından ve Nasıl?

Bitcoin fiyatı, iki üç gün öncesine göre neredeyse %15 daha düşük bir fiyatla işlem görüyor. Bitcoin 19.500 dolara kadar yükseldi ve yeni bir ATH’ye karar vermeye oldukça yakındı. Fakat bu ralli, Bitcoin’lerini borsalara boşaltan balinalar tarafından duruldu.

Balinalar Tarafından 93.000’den Çok Bitcoin Kripto Borsalarına Boşaltıldı!

Bitcoin neredeyse tarih yazacaktı. Aynı zamanda tüm zamanların fiyat rekorunu kırmayı birkaç dakika ile kaçırdı. Yeni Bitcoin adresleri, hash rate ve kripto para biriminin piyasa seviyesi gibi birçok metrik eski sonuçlara göre üstün bir sonuç elde etti. Fakat şu zamana kadar fiyat, oluşan eğilimi izleyemedi. Bitcoin fiyatında oluşacak en yüksek seviye, FOMO fırtınasına yol açabilir.

Not: FOMO (Fear of Missing Out), psikolojik olarak fırsatları elden kaçırma endişesi/korkusu olarak bilinmektedir. Herhangi bir yeniliği ve imkânı yakalayamama, gözden kaçırma olarak da tanımlanır. FOMO, borsasına ve kripto para piyasası gündemine oturmuş bir terimdir. Son olarak kullanılma alanına göre pişman olma duygusu için de kullanılabilmektedir.

Balinalar, en yüksek fiyat rekoruna ulaştı! | Kaynak: TradingView.com

On-chain analitiklerine bakmak gerekirse; balinalar en son oluşan rallinin rekorunu kırmasına saatler kala Bitcoin’i toplu bir şekilde merkezi kripto borsalarına transfer etme kararı aldı. Coinbase’de türlü satış duvarları bildirdi. Ardından kripto para borsalarına balina uyarıları verildi. Balinalar ise 19.500 dolarlık üst sınırdan bu yana 93.000’den fazla Bitcoin’i harekete geçirdi. Balinalar bir kripto para için ise yaklaşık 17.000 dolarlık bir satış fiyatını ele alırsak üstü kapalı bir şekilde 1,5 milyar dolarlık kâr elde etti.

Bitcoin’in Çift Tepe Oluşturması Ne Demek?

Çift tepeler çoğu zaman kırılmaz bir dirence sebep olur. Bu yüzden kötü üne sahip olmaktadır. Mevcut fiyat hareketi de bu tepe oluşumuna sebebiyet vermiştir. Fakat analistlere göre; balinaların kazanç sağlamasına sebep olan çift tepe modeli, kripto para birimi tam anlamıyla parabolik bir duruma gelmeden ve sonraki zirveye varmadan gerekli olan hissiyatı yaşatabilir. Bu durumlar ise önceki zamanların en yüksek seviyesinin ortaya koyulmasına yol açabilir. Balinaların yeni rekoru engellemeye devam edip etmeyeceği ise şu an merak konusu.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.