80’in Üstünde Japon Bankası, JPMorgan’ın Blockchain Platformuna Katılıyor!

Japonya’daki 80’den fazla banka, JPMorgan’ın blockchain ödeme platformu Interbank Bilgi Ağı’na (IIN) katılmayı planlıyor. Haber Bloomberg tarafından bildirildi.

JPMorgan’ın Bankalararası Bilgi Ağı (IIN) bir iletişim ağıdır. Amaç, finansal kurumlar arasında ileri geri gerektiren sorunlu ödemeleri ele almaktır. Üye bankalar platform sayesinde, diğer üyelerle finans sektörüyle ilgili çeşitli bilgiler paylaşabiliyorlar. JPMorgan ilk kez 2017 yılında IIN ağını başlattı ve üye bankaların JPMorgan’ın yerel blockchain platformu Quorum’da uluslararası ödemelerle ilgili bilgi alışverişinde bulunmalarını sağladı. Ağdaki önemli bankalardan bazıları; Deutsche Bank, Kanada Kraliyet Bankası ve Avustralya ve Yeni Zelanda (ANZ) Bankacılık Grubu’dur.

JPMorgan’ın geliştirdiği bu platform esasında para aklama işlemlerinin tespiti konusunda çok büyük fayda sağlıyor. Japon bankalarınında tercih etme sebebinin bu olduğu düşünülüyor.

Bloomberg, 80’den fazla Japon bankasının platforma katılma planı olduğunu bildirdi. Japon bankaları şu an, Eylül 2019’dan bu yana katılımlarını açıklayan 365 ülkedeki toplam üyelerin %20’sini oluşturuyor.

JPMorgan yöneticilerinden Daizaburo Sanai geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada söz konusu platformun Japonya’daki bankalar için çok faydalı olacağını söyledi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.