600 Bin Dolar Değerinde Kripto Para Açık Artırma İle Satılacak

İngiltere polisi tarafından bir suçludan ele geçirilen yarım milyon sterlin (621.400 dolar) değerinde kripto paralar açık artırmayla satılacak. Para, Bitcoin karşılığı hack hizmeti sunan ve kişisel verileri çalan ve satan bir suçludan ele geçirildi.

Söz konusu açık artırmadaki mallar için belirlenmiş bir asgari tutar yok. Birleşik Krallık yetkilileri ilk defa ele geçirilen kripto paraların satışını yapıyor.

Satışa sunulacak olan tek mal varlığı kripto paralar değil. Bununla birlikte suçluya ait arabalar, mücevherat ve Rolex saat de satışa çıkarılacak.

Açık artırma İrlanda merkezli müzayede evi Wilsons Auctions tarafından yönetilecek. Açık artırma bugün online olarak başlayacak, satış ise yarın (26 Eylül) gerçekleştirilecek.

Bu Wilsons Auctions tarafından gerçekleştirilen ilk Bitcoin satışı olan açık artırma değil. Wilsons Auctions, Belçika hükümeti adına bu yılın başlarında ele geçirilen 400 bin dolar değerinde Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin satışını gerçekleştirdi.

ABD kripto paraları açık artırmayla satan ilk ülke olmuştu. 2014 yılında ünlü online pazar Silk Road’dan ele geçirmiş olduğu Bitcoinleri satarak bu ünvanı kazanmıştı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.