453 Milyonluk Yakım Geldi: Meme Coin Yakım Oranı %1318 Fırladı!

Aktif olarak SHIB yakımı gerçekleştiren ve meme coin topluluğunu tarafından yakılan SHIB token’larının takip edilebileceği bir izleme platformu olan Shibburn web sitesi tarafından paylaşılan verilere göre, Shiba Inu yakım oranı yüzde 1318 oranında arttı. Shibburn verilerine göre toplamda 453.556.592 SHIB token’ı yok edildi ve bu dört farklı işlemde gerçekleştirildi.

Meme coin Shiba Inu yakım oranı arttı

453 milyonluk yakıma en büyük katkı yeni ortaya çıkan bir token olan KoyoToken’dan geldi. KoyoToken yaklaşık 14 saat önce gerçekleştirilen tek bir işlemde 451.061.150 (451.06 milyon) meme coin’i dolaşımdan kaldırdı. KoyoToken yaklaşık bir hafta önce hayata geçti ve Etherscan.io tarafından sağlanan verilere göre, proje şimdiye kadar toplamda 3.707.028.387 (3.70 milyar) SHIB’i yok etti.

Bu verilere son 24 saati kapsıyor. Bunların yanında Shibarium Public Beta’nın piyasaya sürülmesinden bu yana, meme coin yakımında önemli bir artış yaşandığını söyleyebiliriz. 11 Mart’ta projenin lansmanı yapıldı ve o tarihten bu yana, yetmiş dokuz işlemle toplu olarak 3.805.250.524 (3.80 milyar) SHIB dolaşımdan kaldırıldı.

Daha detaylı bir inceleme yapacak olursak 10 Mart’ta, elli sekiz ayrı işlemde ölü cüzdana 2.204.313.475 (2.20 milyar) SHIB gönderildi. 11 Mart’taki lansman duyurusunun ardından, sekiz ayrı işlemde 489.895.235 (489.89 milyon) SHIB dolaşımdan kaldırıldı. Daha sonra sırasıyla 12 Mart, 13 Mart ve 14 Mart tarihlerinde 23.51 milyon, 602.60 milyon ve 31.97 milyon SHIB yakıldı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the crypto basic


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.