4 Büyüklerden Biri Bitcoin Kabulüne Başladı!

0

PwC Luxembourg Ekim 2019’dan İtibaren Bitcoin’i Kabul Etmeye Başlayacak

Dünyanın en büyük ikinci profesyonel hizmet şirketinin yan kuruluşu olan PwC Luxembourg, 1 Ekim’den itibaren Bitcoin (BTC) ödemelerini kabul etmeye başlayacak.

“Dört Büyük” denetleme firmasının Lüksemburg şubesi, 2 Eylül’de yayınlanan bir bültende girişimi açıkladı; hamlenin, artan ulusal kripto ekosistemini desteklemenin yanı sıra müşterilerin gereksinimlerine uyma taahhüdünü gösterdiğini iddia etti.

Duyuruda PwC Luxembourg, Bitcoin’e duyduğu güveni dile getirerek, “ödün vermeyen ve merkezi olmayan bir güven modeline dayanan ilk eşler arası ödeme mekanizması” olarak nitelendirdi.

Ortaklar Henüz Açıklanmadı

Şirket, kripto para birimlerinin mevcut eksikliklerinin ve benimseme ile ilgili zorlukların farkında olduğunu söyledi. PwC Luxembourg, en iyi deneyimi sağlamak için adsız, düzenlenmiş bir yerel borsa ile ortaklık yaptığını ekledi:

“Firma, bu hamlenin zorluklarını kabul ediyor ve kripto endüstrisinin gerektirdiği standartları karşılamak ve en iyi ödeme deneyimini sağlamak için yerel olarak düzenlenmiş bir borsa ile yakın işbirliği içinde olmak için iç politikalarını ve prosedürlerini dikkatle inceledi.”

PwC Luxembourg’un kripto ödemelerini kabul etme hamlesi, ana şirketi PwC tarafından sektöre olan olumlu tutumdan kaynaklanmaktadır. PwC, Haziran ayında, firmanın özel-halka açık anahtar eşleşmesinin bağımsız kanıtlarını sunmasını ve blokajlardan işlemler ve bakiyeler hakkında veri toplamasını sağlayan bir kripto denetim yazılımı çözümü olan Halo’nun piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Bu yılın başlarında, PwC’nin işe alım platformu Indeed’deki blockchain ile ilgili işler için en büyük üye olduğu bildirildi. Kısa süre önce yayınlanan haber bülteninde PwC, 100’den fazla teknik ekip üyesinin desteklediği blockchain ve kripto girişimleri üzerinde çalışan 400’den fazla çalışanı olduğunu söyledi.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın