4 Büyüklerden Biri Bitcoin Kabulüne Başladı!

PwC Luxembourg Ekim 2019’dan İtibaren Bitcoin’i Kabul Etmeye Başlayacak

Dünyanın en büyük ikinci profesyonel hizmet şirketinin yan kuruluşu olan PwC Luxembourg, 1 Ekim’den itibaren Bitcoin (BTC) ödemelerini kabul etmeye başlayacak.

“Dört Büyük” denetleme firmasının Lüksemburg şubesi, 2 Eylül’de yayınlanan bir bültende girişimi açıkladı; hamlenin, artan ulusal kripto ekosistemini desteklemenin yanı sıra müşterilerin gereksinimlerine uyma taahhüdünü gösterdiğini iddia etti.

Duyuruda PwC Luxembourg, Bitcoin’e duyduğu güveni dile getirerek, “ödün vermeyen ve merkezi olmayan bir güven modeline dayanan ilk eşler arası ödeme mekanizması” olarak nitelendirdi.

Ortaklar Henüz Açıklanmadı

Şirket, kripto para birimlerinin mevcut eksikliklerinin ve benimseme ile ilgili zorlukların farkında olduğunu söyledi. PwC Luxembourg, en iyi deneyimi sağlamak için adsız, düzenlenmiş bir yerel borsa ile ortaklık yaptığını ekledi:

“Firma, bu hamlenin zorluklarını kabul ediyor ve kripto endüstrisinin gerektirdiği standartları karşılamak ve en iyi ödeme deneyimini sağlamak için yerel olarak düzenlenmiş bir borsa ile yakın işbirliği içinde olmak için iç politikalarını ve prosedürlerini dikkatle inceledi.”

PwC Luxembourg’un kripto ödemelerini kabul etme hamlesi, ana şirketi PwC tarafından sektöre olan olumlu tutumdan kaynaklanmaktadır. PwC, Haziran ayında, firmanın özel-halka açık anahtar eşleşmesinin bağımsız kanıtlarını sunmasını ve blokajlardan işlemler ve bakiyeler hakkında veri toplamasını sağlayan bir kripto denetim yazılımı çözümü olan Halo’nun piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Bu yılın başlarında, PwC’nin işe alım platformu Indeed’deki blockchain ile ilgili işler için en büyük üye olduğu bildirildi. Kısa süre önce yayınlanan haber bülteninde PwC, 100’den fazla teknik ekip üyesinin desteklediği blockchain ve kripto girişimleri üzerinde çalışan 400’den fazla çalışanı olduğunu söyledi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.