4.4 Milyar Dolar’lık Bitcoin Tasfiye Edildi! BTC Yatırımcıları İçin Kritik Hafta

0
365

Bitcoin ve kripto piyasaları, son 48 saatte bir ilginç bir deneyim yaşadı. Dünün erken saatlerinde Bitcoin, 24 saat içinde 47.619 dolar’a düşmeden önce tüm zamanların en yüksek değeri olan 58.369 dolar’a kadar çıktı. Bu devasa düşüş 10.750 dolar değerindeydi ve Bitcoin tarihindeki en büyük düşüş olarak kayda geçti.

İlgili Haber  Kripto Para Piyasası Bize Bugün Hangi Mesajları Verdi?

Büyük düşüş, 474.968 trader’ı etkileyen 4.44 milyar dolar’lık tasfiyeye neden olan bir dalgalanma etkisi yarattı. Bybt ekibi, aşağıdaki açıklama ve kayıpların büyüklüğünü vurgulayan ekran görüntüsü aracılığıyla söz konusu tasfiyelerle ilgili verileri paylaştı.

“Son 24 saatte 474.968 trader’ın pozisyonunu tasfiye edildi. Toplamda 4.4 milyar dolar tasfiye edildi! Bu, Bitcoin vadeli işlemler tarihindeki en çılgın gün.”  

Dün Bitcoin’in 47.619 dolar’a düşmesi, 55.000 dolar’lık fiyat alanına hızlı bir geri dönüşle sonuçlandı. Yazının kaleme alındığı sırada Bitcoin, dünün en düşük seviyesi olan 47.600 dolar’dan işlem görüyor.

Bitcoin mevcut seviyelerinde bir taban bulabilirse, 50.000 dolar’ın da önümüzdeki saatler ve günlerde bir destek bölgesi olarak geri kazanılması ihtimali var. Bununla birlikte, Bitcoin’in bu hafta karşılaşacağı iki önemli engeli daha var.

İlk ​​olarak, 26 Şubat Cuma günü sona eren Bitcoin vadeli işlem ve opsiyon sözleşmeleri var. Skew’e göre bu tarihte toplam 63.100 Bitcoin opsiyonunun vadesi doluyor. Aynı tarihte sona eren, CME Bitcoin vadeli işlemleri de var. Volatilite genellikle bu sözleşmelerin sona ermesine eşlik eder ve Bitcoin, ay bitmeden ek satış baskısı yaşayabilir.

İkincisi, aylık ve haftalık kapanışı bir araya getiren 28 Şubat Pazar günü. Muhtemelen, Bitcoin’in vadeli işlemlerin ve opsiyonların Cuma günü sona ermesinin olası etkilerini absorbe etmek için çok az zamanı olacak. Bu nedenle, Mart ayına girerken Pazar günü, Bitcoin’i daha düşük seviyelere gönderebilecek satış baskısı sağlayabilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %20 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın